Główna » Z malego zrob wygodne. Mieszkanie studenta i singla

Z malego zrob wygodne. Mieszkanie studenta i singla

Mieszkanie singla lub studenta powinno być funkcjonalne i ergonomiczne, urządzone według indywidualnych preferencji właściciela. Doskonale sprawdzą się tu meble dwa w jednym czy wysuwane blaty.

Osoby mieszkające w pojedynkę zwykle wybierają mieszkania jednopokojowe lub dwupokojowe. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy połączenie kuchni z salonem. Wnętrze staje się bardziej przestrzenne i wygodne. Wówczas warto wyraźnie wydzielić te dwie strefy, np. oddzielając wyspą aneks kuchenny od salonu. Oto kilka rozwiązań, które doskonale sprawdzą się przy urządzaniu takich przestrzeni.

Systemy meblowe dla singla i studenta. Oto kilka propozycji

Miejsce spotkań

Coraz większą popularnością przy projektowaniu niedużych mieszkań cieszą się wysuwne blaty kuchenne. Po pierwsze oddzielają kuchnię od salonu, po drugie są w domu miejscem spotkań. Wystarczy dostawić wokół kilka hookerów, by przy rozsuniętym blacie zmieściło się kilku znajomych, którzy przyszli w odwiedziny.

Przykładem rozwiązania pozwalającego na uzyskanie takiego blatu są prowadnice linowe Accuride 0116RC – doradza Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. – Blat można wysunąć zarówno do przodu, jak i w bok. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które prowadzą towarzyski tryb życia, a zatem zarówno dla singli, jak i dla studentów.

Dwa w jednym

Coraz popularniejszym rozwiązaniem pozwalającym efektywnie zagospodarować nieduże wnętrze jest także biurko łączone z łóżkiem.

Systemy takie jak Tavoletto pozwalają, by wygodne łóżko rozłożyć bez potrzeby sprzątania biurka i ściągania z niego monitora czy laptopa. Dzięki temu, zamiast dwóch zajmujących przestrzeń mebli, mamy jeden nowoczesny i komfortowy sprzęt – zaleca ekspert Häfele.

Dużą zaletą takiego biurka-łóżka jest duży blat. Po skończonej pracy lub nauce jednym płynnym ruchem można zamienić je w łóżko.

Niespodzianka z szafy

Nawet w przypadku małego, dwupokojowego mieszkania z sypialnią przyda się dodatkowe łóżko, którego nie będzie widać na co dzień i nie będzie przeszkadzało w wykonywaniu codziennych czynności. Takim rozwiązaniem jest łóżko chowane w szafie i rozkładane jej razie potrzeby.

Sprawdzi się również w kawalerkach jako jedyne łóżko, jest bowiem pełnowymiarowe i wygodne – zapewnia Michał Kichler.

Przydatny gadżet

Single i studenci często marzą o nowoczesnym mieszkaniu, wyposażonym w nowinki technologiczne. Warto, żeby takie nowinki były również funkcjonalne. Można na przykład poeksperymentować z telewizorem. – Polecam zamontować telewizor na naszym systemie wysięgników elektrycznych – radzi ekspert.

Tak zamontowany telewizor czy monitor wysunie się z komody. Ustawiony na szafce będzie się obracał nawet o 210 stopni, co pozwoli na komfortowe oglądanie z każdego miejsca mieszkania. Elektryczne wysięgniki z powodzeniem sprawdzą się również w przypadku montażu głośników czy projektora – coś dla fanów muzyki i dużego ekranu.

Podziel się: