Główna » Mieszkanie od dewelopera – na co musisz zwrócić uwagę

Mieszkanie od dewelopera – na co musisz zwrócić uwagę

Wreszcie je mamy – nasze upragnione cztery kąty. W myślach kompletujemy meble, tekstylia, wybieramy podłogi i kolory na ściany. Czym prędzej chcemy załatwić formalności i wreszcie wprowadzić się do wyczekanego mieszkania, ale przed nami jeszcze ostatnia prosta – odbiór techniczny.

Choć obiór techniczny mieszkania nie jest tym samym co przekazanie do niego kluczy, jest to prawdopodobnie najważniejszy etap zakupu nowego mieszkania. To, w dużym skrócie i uproszczeniu, sprawdzenie, czy zakupione lokum spełnia wymogi i założenia wcześniej przez nas podpisanej umowy deweloperskiej. Odbiór mieszkania w Łodzi, Krakowie czy Warszawie będzie ostatecznie w swojej formie bardzo podobny, warto więc pamiętać o kilku zasadach, by w pełni móc cieszyć się z naszej inwestycji.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim należy przypomnieć sobie informacje zawarte w standardzie wykończenia, który powinien być częścią naszej umowy z deweloperem. Dobrym pomysłem jest sprawdzić opinie o firmie – nierzadko niedoróbki i usterki wykończeniowe będą się powtarzać w różnych inwestycjach tego samego sprzedawcy. Najczęstszymi błędami, które pojawiają się na tym etapie, to głównie uszkodzenia i zarysowania ścian oraz stolarek okiennych. Problem z kątami prostymi w pomieszczeniach nie jest też wcale domeną starego budownictwa i warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż później da nam to się we znaki przy meblowaniu. Pęknięte tynki mogą, ale nie muszą być rozpatrzone pozytywnie przez dewelopera – tak zwane osadzanie się budynku jest zjawiskiem naturalnym i może potrwać nawet kilka lat.

Postaw na pomoc

Wymienione wcześniej usterki czy niedoróbki to tylko te najczęściej spotykane, łatwe do wychwycenia nawet przez niedoświadczone oko. Nie wszystkie niedociągnięcia można dostrzec tak łatwo, dlatego też warto, jest skorzystać z fachowej pomocy przy odbiorze technicznym. Profesjonalista nie tylko będzie miał do dyspozycji odpowiednie do pomiarów narzędzia, ale przede wszystkim będzie dysponował doświadczeniem, którego nam nie rzadko brakuje oraz dogłębną wiedzą na temat wszelkich obowiązujących norm. Tego typu pomoc możemy znaleźć na https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-katowice, bez znaczenia czy interesuje nas odbiór mieszkania w Katowicach, czy w Gdańsku, często bowiem firmy tego typu oferują swoje usługi na terenie całego kraju.

Odbiór techniczny nie musi być przykrym, stresującym nas obowiązkiem, choć bez wątpienia jest bardzo ważnym elementem zakupu nowego mieszkania czy domu. Jeśli nie czujemy się na siłach w dziedzinie, nie bójmy się sięgać po pomoc profesjonalistów, by nie tylko zapewnić sobie spokój sumienia, ale i przede wszystkim zaoszczędzić na ewentualnych późniejszych naprawach.

Podziel się: