Główna » Metalowe osłonki na doniczki

Metalowe osłonki na doniczki

W parkach i na osiedlowych trawnikach pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty. Gałęzie drzew i krzewów wprost uginają się pod ciężarem pączków, które powoli przybierają formę niewielkich listków. Kiedy otaczający nas świat nabiera radosnych barw, chętnie spędzamy każdą wolną chwilę na łonie budzącej się do życia przyrody. Planujemy prace w ogrodach i na działkach z uwagą przyglądając się również domowej roślinności. Może warto wzbogacić swoją kolekcję o nowe doniczkowe kwiaty i zioła?

Aby podkreślić wyjątkowe piękno naszych zielonych przyjaciół, musimy wybrać dla nich odpowiednią oprawę. Doniczki i osłonki komponujące się z wystrojem pomieszczenia, w modnych kolorach i o ciekawych kształtach stworzą atrakcyjne zestawy z umieszczonymi w nich kwiatami. Obok wykonanych z ceramiki i szkła, na szczególną uwagę zasługują doniczki i osłonki metalowe. Interesujące wzory i formy tych domowych akcesoriów doskonale wpisują się w różne style aranżacji wnętrz. Przykłady praktycznych i estetycznych osłonek metalowych znajdziemy w kolekcji Ogród firmy Galicja dla twojego Domu. Wykonane w całości z metalu, są lekkie i łatwe w czyszczeniu. Możemy je umieścić na stole, komodzie, dekoracyjnym kwietniku lub parapecie okiennym. Będą również wspaniałą ozdobą balkonów i niewielkich tarasów.

Vaso – w środziemnomorskim klimacie

Okrągła forma tej pięknej osłonki zachwyca wyraźnie zaznaczonymi żłobieniami o postarzanej i delikatnie połyskującej powierzchni. Przypomina okazałe donice ozdabiające drzwi niewielkich domów na wąskich uliczkach śródziemnomorskich miasteczek. Wygląda jak rozkwitający kwiat, dlatego swoim kształtem nawiązuje do znajdujących się w niej wielobarwnych roślin. Osłonka szara podkreśli ich niepowtarzalny urok, beżowa będzie pasować do drewnianych mebli i naturalnego wystroju, a turkusowa wspaniale wyodrębni całą kompozycję z otaczających ją sprzętów i gadżetów dekoracyjnych. Osłonki poza swoimi walorami estetycznymi posiadają również zalety praktyczne. Wyposażone zostały w wyjmowane zatyczki w dnie, które umożliwiają odprowadzanie nadmiaru wody oraz specjalne stopki zabezpieczające przed porysowaniem powierzchni. Jeśli zechcemy ujednolicić wystrój naszego domowego ogródka, możemy skompletować zestaw złożony z osłonek nie tylko w różnych barwach, ale i rozmiarach – Vaso ma średnicę: 14,5 cm, 17 cm, 20 cm i 25 cm.

Elise – estetyka prostej formy

 Elise przypomina dekoracyjną wazę, która wspaniale zdobi salony. Prosty, zaoblony kształt w połączeniu z błyszczącą powłoką sprawia, iż osłonka jest znakomitą oprawą dla każdej rośliny. Jeśli umieścimy w niej kolorowe kwiaty, będzie wyglądać jak prawdziwy wazon. Obok uniwersalnej szarej, w kolekcji jest również kremowa, która subtelnie rozjaśni wnętrze, a także osłonka o intrygującej miedzianej barwie. Ta ostatnia doskonale ożywi jasne pomieszczenie, zwróci uwagę wchodzących na umieszczoną w niej roślinę. Elise wyposażona została w praktyczną wyjmowaną zatyczkę znajdującą się w dnie oraz specjalne stopki zabezpieczające meble przed porysowaniem. Dostępna jest w dwóch wymiarach: o średnicy 14 cm i 17 cm.

Lolly – radość w każdym domu

Wyraźny rysunek pionowych żłobień zaznaczonych brązową linią wraz z modną kolorystyką powierzchni wprowadza do wnętrz radosny nastrój. Biała, różowa lub miętowa – każda podkreśli piękno znajdujących się w niej kwiatów. Towarzyszący im brąz widoczny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz osłonki nawiązuje do świata przyrody i dodatkowo ożywia dominującą barwę tła. Czerwone płatki i miętowa oprawa – dlaczego nie? Kontrastujące ze sobą kolory przełamują powagę wystroju, rozweselają i sprawiają, że chętnie przebywamy w tak zaaranżowanej przestrzeni. Lolly posiadają średnicę 13 cm, 15 cm i 17 cm. Aby uchronić meble przed porysowaniem, do dna przytwierdzono specjalne stopki zabezpieczające.

Zieleń uspokaja, świetnie wpływa na samopoczucie, znakomicie ozdabia wnętrza. Dlatego trudno dziś sobie wyobrazić salony czy jadalnie pozbawione dekoracyjnych, często egzotycznych doniczkowych roślin. Metalowe osłonki o atrakcyjnej linii wzorniczej nie tylko doskonale je eksponują, ale również wraz z umieszczonymi w nich kwiatami ocieplają wystrój domowych pomieszczeń.

Galicja dla Twojego Domu

Osłonka Vaso 17 cm, cena brutto: 27,87 zł

Osłonka Elise 14 cm, cena brutto: 34,65 zł

Osłonka Lolly 15 cm, cena brutto: 18,21 zł

Podziel się: