Główna » Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar

kuchnia-na-wymiar

Remontując kuchnię stajemy przed trudną decyzją. Musimy zdecydować czy wybieramy gotowe zestawy mebli czy meble na wymiar…

Sprawa nie jest prosta, jak podczas wyboru to hot spot gry czy inne automaty online. Coraz więcej osób decyduje się meble kuchenne na wymiar. Mimo iż zazwyczaj opcja ta jest dużo droższa. Zobaczmy, jaki wady i zalety posiada ten wybór.

Meble kuchenne na wymiar wybieramy ze względu, na jakość i estetykę. Możemy skomponować własną kuchnię, która będzie idealnie dopasowana do naszych sprzętów. W kuchniach na wymiar wszystko do siebie idealnie pasuje i tworzy piękną, spójną kompozycję. Lepsza jakość takich mebli wynika zazwyczaj z tego, iż pochodzą z produkcji ręcznej. Gotowe zestawy mebli to zazwyczaj produkcja masowa gdzie, jakość nie ma najwyższego priorytetu. Jeśli mamy małą kuchnię, to staramy się wykorzystać jej przestrzeń jak najlepiej. W takich wypadkach kuchnia na wymiar jest najlepszym rozwiązaniem. Bowiem można zagospodarować każdy najmniejszy kąt, dzięki czemu zyskamy więcej przestrzeni do przechowywania. Dużą zaletą jest możliwość wyboru koloru frontów szafek oraz blatów i uchwytów. Dzięki czemu jesteśmy w stanie decydować nawet o najmniejszych szczegółach by stworzyć piękną i funkcjonalną kuchnię.

1

Pomimo wielu zalet, meble na wymiar posiadają także wady… Należy do nich dłuższy czas oczekiwania. W wypadku mebli gotowych jedziemy do sklepu, zamawiamy i przywożą nam gotowe meble, które szybko możemy złożyć. Zazwyczaj w przeciągu kilka dni mamy kuchnię gotową. Na meble na wymiar zazwyczaj musimy poczekać. Zanim znajdziemy odpowiedniego fachowca, który znajdzie dla nas czas, a później wykona meble minie sporo czasu. Musimy wziąć także pod uwagę, że stolarz musi wykonać pomiarów kuchni i stworzyć projekt, który musimy zatwierdzić. Kolejne poprawki w projekcie to również dodatkowy czas. Największą wadą mebli na wymiar jest wyższa cena. Jednak, jeśli chcemy idealnie dopasowane, wysokiej jakości meble to musimy także za nie więcej zapłacić.

Podsumowując, mimo wad mebli na wymiar opcja ta zdecydowanie ma więcej zalet. A to ich przewaga decyduje o wyborze, na tym polega gra. Korzystniej jest zakupić idealnie dopasowane meble, niż wybrać meble gotowe o niższej jakości.

Podziel się: