Główna » Meble do salonu – jaki materiał wybrać?

Meble do salonu – jaki materiał wybrać?

Meble do salonu

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu. Spędzamy w nim dużo czasu oraz przyjmujemy tam gości. Należy zatem dołożyć wszelkich starań, aby wnętrze charakteryzowało się ciekawym i estetycznym wyglądem. Wystrój będzie zależny od gustu i zapotrzebowań właścicieli. Podczas gdy jedni preferują modernistyczny klimat, inni stawiają na akcenty retro.

Aranżacja może także ulegać częstym zmianom co pomoże odświeżyć wygląd pomieszczenia. Ważne jest to, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Sprawi to, że zniknie efekt bałaganu. Już w fazie projektu warto decydować się na materiały najwyższej jakości. Rozwiązanie to zwalnia z obowiązku kupna nowych mebli już po paru latach użytkowania. Co więcej, odpowiednie tworzywa sprawią, że utrzymanie salonu w czystości będzie o wiele prostsze. 

Nowoczesny wystrój

Jeśli naszym celem jest nadanie pomieszczeniu bardziej nowoczesnego klimatu, możemy zdecydować się na meble wyposażone w szklane elementy. Stolik do kawy z przepuszczającym światło blatem czy szklana, dekoracyjna lampa sprawią, że pomieszczenie stanie się optycznie większe oraz jaśniejsze. Producenci oferują wysokiej jakości szkło hartowane co zdecydowanie podwyższa jego wytrzymałość. Tego typu tworzywo ma jednak swoje wady. Nawet najmniejsze smugi i zabrudzenia rzucają się w oczy. Elementy wymagają więc częstego czyszczenia. Może się to okazać uciążliwe, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.  

Przytulność w wysokiej jakości

Meblościanki już dawno mają za sobą lata świetności. Obecnie są uważane za element przytłaczający pomieszczenie. Zaleca się zakup wolno stojących szaf oraz komód. Najlepsze będą te o dużej pojemności. Większość przedmiotów nie nadaje się bowiem do przechowywania na wierzchu. Na półkach i blatach powinny znajdować się jedynie drobne ozdobniki. Podczas wyboru drewnianych mebli warto decydować się na te najbardziej solidne. Dąb naturalny oferowany przez Ludwik Styl sprawi, że pomieszczenie nabierze luksusowego wyglądu. Widoczne na frontach naturalne sęki nadadzą z kolei przytulnego charakteru. W zależności od upodobań i oczekiwanego efektu, użytkownik może decydować się na dąb miodowy, olejowany, antyczny lub rustykalny. 

Klasycznie i stylowo

Jeśli natomiast marzy nam się surowy i profesjonalny wystrój, możemy zdecydować się na orzech amerykański w chłodnym odcieniu brązu. Kolor ten doskonale skomponuje się z klasyczną szarością czy przydymionym błękitem. Tego rodzaju kompozycję barw zaleca się głównie do dobrze oświetlonych pomieszczeń. Wyposażenie w tym odcieniu dobrze prezentuje się w zestawieniu z kanapą w jasnym kolorze. Tego typu rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy cenią styl skandynawski. Dodatkową zaletą orzecha jest to, że nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Tworzywo sprawia, że meble nabierają kultowego charakteru. 

Projektanci oferują nam coraz więcej ciekawych rozwiązań. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaaranżować salon w niepowtarzalnym stylu. Dostępna na stronie internetowej Ludwik Styl galeria zdjęć będzie dodatkowym źródłem inspiracji. Dotychczasowe realizacje firmy podpowiedzą nam jakie ozdobniki dobrać oraz jakie akcenty ożywią wnętrze. 

Podziel się: