Główna » Lustra dekoracyjne – jak je wykorzystać

Lustra dekoracyjne – jak je wykorzystać

Lustra dekoracyjne

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niewielkie elementy dekoracji naszego wnętrza, są w stanie zupełnie odmienić całą aranżację. Coraz częściej mamy jednak świadomość zmian, które wprowadzamy do mieszkań i domów, by zmienić ich wygląd i czuć się w nich po prostu lepiej. Jednym z przykładów asortymentu, który od lat jest chętnie wykorzystywany, są między innymi lustra dekoracyjne. Chociaż zazwyczaj kojarzą się one z asortymentem do łazienek, możemy spotkać je również w sypialniach i salonach.

Dlaczego i jaką rolę mają pełnić? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu. Dokładnie opowiemy, jak wybrać lustra dekoracyjne do łazienek, sypialni, salonów, a nawet gabinetów specjalistycznych. Pamiętajcie, że nie tylko powinniście czuć się dobrze w domu, ale również w swojej pracy i jeśli przyjmujecie interesantów lub pacjentów, musi zadbać także o ich samopoczucie, by chętnie do Was wracali.

Lustra dekoracyjne w łazienkach

Chociaż może zabrzmi to dla wielu osób dość kontrowersyjnie, to według naszych specjalistów od aranżacji wnętrz, lustra dekoracyjne pasują głównie do stylu klasycznego. Dlaczego akurat taka decyzja? Ponieważ nowoczesne aranżacją są bardzo minimalistyczne i chłodne. Nie ma więc w nich miejsca na bogate zdobienia, które przypisywane są zazwyczaj do pomieszczeń, które posiadają wystrój dość ciepły, domowy i rodzinny. Nowoczesności dużo bliżej do filmów Sci-Fi.

Produkty do niewielkich przestrzeni i małych pomieszczeń

Ok, załóżmy, że wybraliście styl klasyczny i marzycie o tym, żeby w swoim mieszkaniu powiesić lustra dekoracyjne. Niezależnie, czy mówimy na temat łazienki, sypialni, korytarza, schodów, czy salonu. Gdzie sprawdzą się one najlepiej? Oczywiście w pomieszczeniach niewielkich.

W łazience lustro to coś zupełnie normalnego, więc nikogo nie powinna zaskakiwać jego obecność, lecz w salonach i innych miejscach, pełni ono dwie role – żeby sprawdzić, czy wyglądamy dobrze przed wyjściem z domu i drugi, żeby wizualnie powiększyć metraż. Czy to działa? Oczywiście, że tak!

Lustra dekoracyjne w biurze lub gabinecie? Świetny pomysł

Trzeba przyznać, że lustra dekoracyjne często przypominają antyki. Nie ma nic dziwnego w tym, że specjaliści z konkretnym gustem, chętnie wybierają je do swoich biur, gabinetów i poczekalni. Dzięki temu klienci mogą patrzeć na interesujący wystrój, co z pewnością stworzy odpowiedni klimat wnętrza. Warto więc rozważyć kilka ciekawych pomysłów, lecz pamiętajcie, by dostosować się do klimatu całej firmy i samych okoliczności.

Podziel się: