Główna » Lampka na biurko – jak wybrać?

Lampka na biurko – jak wybrać?

Lampka biurkowa to nie tylko dekoracja twojego gabinetu czy dziecięcego pokoju. Jej podstawowym zadaniem jest podnoszenie komfortu osoby, która pracuje przy biurku. To jedno z prostszych rozwiązań, które pozwalają w łatwy sposób zadbać o wzrok. Nie wiesz, jaka lampka na biurko sprawdzi się dla ciebie lub twojego dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Aby twoja praca była naprawdę efektywna, nie wystarczy szczęście i zaangażowanie. Wyższą wydajność i lepsze samopoczucie zyskujesz również dzięki czynnikom zewnętrznym. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie – najlepszym rozwiązaniem zawsze jest światło naturalne, które pada zza okna. Gdy jednak musisz pracować w nocy, postaw na odpowiednio dobrane lampy biurkowe.

Jak wybrać lampkę na biurko?

Nowoczesne lampy biurkowe wyróżniają się naprawdę ładnym wyglądem. Ze względu na licznie dostępne wzory i kolory absolutnie każdy dobierze coś do swojego wnętrza. Nieważne, jaki styl preferujesz – obecnie producenci proponują zarówno lampy stołowe eleganckie, jak i bardziej modernistyczne. Bez trudu znajdziesz również modele ozdobne czy nawet w stylu glamour. Wygląd to jednak nie wszystko. Co jeszcze się liczy, gdy przeglądasz lampy biurkowe?

Najważniejszym parametrem z całą pewnością jest mobilność. Idealna lampka biurkowa jest lekka i przenośna. Liczy się również długość kabla. Optymalnie powinna wynosić 1,5-3 m. Pozwala to nie martwić się dostępnością gniazdka, nie potrzebujesz też nieestetycznych przedłużaczy.

Nowoczesne oświetlenie biurkowe pozwala również na bardzo praktyczną regulację natężenie światła. Dzięki temu zyskujesz idealne dopasowanie do swoich potrzeb. Warto bowiem pamiętać, że lampka biurkowa nie musi służyć tylko pracy. Podczas oglądania telewizji znacznie lepszy efekt daje ciemniejsze światło.

Zwróć również uwagę na wielkość wybieranej lampki na biurko. Bardzo ważna jest odległość pomiędzy żarówką a powierzchnią padania światła. Zostało przyjęte, że nie powinna być większa niż 35 centymetrów. Sprawia to, że oczy użytkownika nie męczą się zbyt szybko.

Wybierając lampki biurkowe, pamiętaj, że to nie wszystko, czego potrzebujesz, by mieć idealne warunki do pracy. W gabinecie potrzebne są 2 źródła światła – oprócz kierunkowego postaw również na główne. Optymalne warunki do pracy wieczorem to jasność w pomieszczeniu oraz dodatkowe wsparcie dla oczu. Jeśli więc przeglądasz dostępne w sklepie lampki biurkowe, szukaj modeli, które mają możliwość zmiany kąta nachylenia.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, uwzględnij także moc, jaką oferuje lampka biurkowa. Najpopularniejsze modele wahają się w przedziale od 40 do 100 W. Równie ważna jest także barwa światła. Do pracy sprawdzi się naturalne zabarwienie słoneczne, które pozwala się skupić.

Jakie lampy na biurko wybrać?

Nowoczesne lampy biurkowe dostępne na rynku sprostają oczekiwaniom niemal każdego klienta. Różnią się między sobą kolorami i kształtem. Poszczególne modele pozwalają na zabawę aranżacją w twoim wnętrzu. Możesz wybrać dla siebie klasyczne lampy stojące, ale także halogeny do montażu bezpośrednio nad stołem. Pamiętaj jednak, by – w miarę możliwości – sprawdzać każdą potencjalnie wybraną lampkę jeszcze przed zakupem, w sklepie. Dobrze jest przekonać się, jak czujesz się przy danym świetle. Nowoczesne oświetlenie ma bowiem łączyć w sobie estetykę i funkcjonalność.

Chcesz kupić najlepszą lampkę biurkową? Koniecznie uwzględnij jej mobilność, wymiary i dodatkowe opcje, jak m.in. możliwość regulacji natężenia światła czy samej ramy. Pamiętaj, że nie tylko wygląd danego modelu jest kwestią indywidualną – twoje potrzeby decydują o tym, jaki rodzaj lampy wybierzesz.