Główna » Krążki ścierne – jak wybrać najlepsze?

Krążki ścierne – jak wybrać najlepsze?

Niezbędnym elementem wyposażenia skrzynki każdego majsterkowicza jest szlifierka oraz papier ścierny, które służą do usuwania zabrudzeń oraz nierówności. Prace te są wykonywane głównie podczas remontu, czy też budowy mieszkania, gdzie ścierana jest farb, poprawiany jest wygląd drzwi, a także usuwane są zabrudzenia po wykonanych pracach. Wykorzystanie szlifierki jest dużo bardziej praktyczne, ponieważ jest to urządzenie bardziej wydajne. Może być również stosowane w wielu miejscach – wszystko zależy od wybranego krążka ściernego.

Papier ścierny – tylko do małych prac

W przypadku niewielkiego zakresu prac, nie ma konieczności korzystanie z profesjonalnych urządzeń. Do oczyszczenia niewielkiej ściany, czy też wypolerowania drzwi wystarczy zastosować ręczny papier ścierny. Rozwiązania to jest wygodne, a przede wszystkim ekonomiczne – cena zakupu kartki papieru ściernego wynosi niewiele ponad kilkanaście złotych.

Krążki ścierne – jakie wybrać?

Wybór krążków ścierniczych powinien być podyktowany ich późniejszym zastosowaniem – ostateczny wybór musi być podyktowany rodzajem materiału, do którego zostaną użyte. Jeżeli potrzebujemy delikatnego materiału ściernicego, który zostanie użyty do czyszczenia drewna, warto postawić na ściernictwo liskowe. Przykładem takiego rozwiązania może być krążek, do którego produkcji wykorzystano włókno z agawy. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Nasadki wykonane z włókna agawy charakteryzują się wysoką jakością materiały. Zapewnia on trwałość, a przede wszystkim cechuje się dobrą skuteczność w zbieraniu obrabianych materiałów. Takie ściernice stosuje się najczęściej do szlifowania końcowego detali szczególnie w drewnie oraz w materiałach sztucznych.

Kiedy szukamy nasadki o większej trwałości, warto rozejrzeć się za nakładkami wykonanymi z ceramiki. Ściernice ceramiczne przeznaczone są do usuwania nierówności oraz szlifowania twardych metali. Zastosowanie najwyższej jakości ziaren ceramicznych pozwala na szybkie i efektywne szlifowanie nawet trudnych powierzchni.

Dobieraj produkt do zadania!

To, czy zdecydujesz się na papier ścierny, czy też na krążki ścierne powinno zależeć przede wszystkim od rodzaju prac, które masz do wykonania. Przy niewielkich zadaniach warto postawić na papier ścierny, kiedy szlifowania wymagają delikatne powierzchnie to idealnie sprawdzi się ściernica z włókna agawy, a do zadań specjalnych przeznaczone są ściernice ceramiczne. Warto o tym pamiętać wybierać się na zakupy do marketu budowlanego!