Główna » Kilka słów o roletach

Kilka słów o roletach

rolety

Rolety stały się niesamowicie popularne nie tylko w naszych domach, ale i biurach i innych instytucjach. Wewnętrzne i zewnętrzne znajdują swoje zastosowanie dosłownie wszędzie, a ich zalety zostały docenione na polskim rynku.

Rolety to niesamowita oszczędność, zwłaszcza w okresie zimowym. Zostało oszacowane, że poprawnie zamontowane i odpowiednio dobrane potrafią zaoszczędzić nawet do 30% ciepła – są więc niesamowitym izalotorem termicznym w okresie zimowym. Tutaj oczywiście mamy na myśli te zewnętrzne rolety. W lato też są oszczędnością, podczas upalnych dni kiedy to zazwyczaj używam klimatyzacji. Dzięki roletom ciepłe powietrze nie dostaje się do środka i daje dużo cienia.

Rolety dają uczucie intymności dzięki 100% materiałowi. Jeśli mamy problem z zaśnięciem przez światło z ulicy, czy też przeszkadza nam światło o poranku – rolety są idealnym wyjściem z sytuacji.

Większość włamań to powód niewłaściwie zabezpieczonych okien. Kiedyś stawiało się kraty w oknach, które nie do końca korzystnie wpływają na wygląd samego okna i budynku. Dzisiaj w celu zapewnienia bezpieczeństwa stosuje się właśnie rolety. Te, zamontowane bezpośrednio do ściany będą idealnym zabeczeniem przez potencjalnym złodziejem. Do rolety dodatkowo możemy załączyć system alarmowy, który będzie się aktywował za każdym razem, gdy roleta zostanie otwarta przez osobę trzecią. Oczywiście w tym przypadku należy dobra odpowiedni materiał na roletę – tworzywo sztuczne nie będzie dobrym pomysłem.

Roleta to również dobry sposób na dekorację budynku. Dzięki dużej palecie kolorów rolet możemy wybrać taki kolor, który będzie tworzył spójność z resztą. Tutaj zazwyczaj bierze się pod uwagę kolor elewacji – chociaż nie jest to normą. Niektórzy wolą bardziej oryginalne aranżacje i wybierają kolor zupełnie inny, niż ten zastosowany w aranżacji budynku. Dzięki temu okno i roleta wyróżniają się, tworząc tym samym nietuzinkowy projekt.

Niektórzy decydują się jednak na te wewnętrzne rolety. Faktem jest, że te z kolei nie wymagają wcześniejszego planowania i nie będą inwazyjne w montażu. W przypadku rolet zewnętrznych wręcz przeciwnie – najlepiej jest planować jeszcze zanim wybudujemy dom. Bowiem większość z nich montowana jest w ścianie – co wymaga wcześniejszego projektu okna.

W przypadku rolet wewnętrznych mamy ogromny wybór tkanin – zarówno koloru, wzoru, jak i rodzaju tkaniny. Rodzaj tkaniny ma ogromne znaczenie, bowiem dzięki niemu uzyskamy 100% nieprzepuszczalność światła, lub tylko częściową – wybór należy do nas. Oczywiście w przypadku rolet wewnętrznych, kolorystykę warto dobra tak, by tworzyła spójność z resztą – kolorem mebli, podłóg, itd.

Koszt rolet różni się w zależności od typu i rodzaju. Dobrą wiadomością jest fakt, że rolety możemy zakupić zarówno za małe jak i większe pieniądze. Jest to jednak inwestycja warta swojej ceny. Oszczędność ciepła w zimie, cień i chłód w lato, bezpieczeństwo przez włamywaczem oraz poczucie intymności – to wszystko sprawia, że rolety tak bardzo zostały docenione i coraz częściej goszczą w polskich domach.

Klikasz, mierzysz…i masz na oknie –  na www.kuprolety.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. 

Podziel się: