Główna » Jakie wybrać krzesła do kuchni?

Jakie wybrać krzesła do kuchni?

Wiele osób stoi przed dylematem, zastanawiając się, jaki rodzaj krzeseł kupić, aby kuchenne życie toczyło się w miłej i komfortowej atmosferze. Nie ma w ty żadnej przesady, szczególnie, jeśli w kuchni spędza się więcej czasu z rodziną na dłuższych rozmowach, no i oczywiście podczas posiłków.

Tradycyjne i klasyczne?

To, w jakiej stylizacji będą utrzymane twoje krzesła, zależy głównie od ogólnego wystroju wnętrza. Nie każde z nich będzie pasowało np. do kuchni urządzonej w stylu klasycznym czy loftowym. Owszem, kontrasty są w modzie, ale musisz bardzo uważać, aby nie przesadzić i umiejętnie tworzyć takie zestawienia, bo nie zawsze się to udaje. Krzesła z litego drewna (mocne, wykonane ręcznie, z widocznym rysunkiem słojów) będą np. idealne do pomieszczenia klasycznego czy rustykalnego. Dzięki nim i drewnianemu dekorowi, stworzysz w takim wnętrzu ciepły i rodzinny nastrój, z wyczuwalną nutką natury i harmonii. Natomiast ustawienie krzeseł tapicerowanych, nawet w stylistyce klasycznej, może się nie sprawdzić. Możesz zakładać na obicie siedziska lub pleców pokrowce, ale czy to ma sens? Kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem. Tutaj się gotuje, czasami chlapie, rozlewa itd., a raz ubrudzone mocniej krzesło, może być naprawdę trudno doczyścić. Krzesła tapicerowane bardziej sprawdzą się w jadalni, gdzie spożywa się tylko posiłki, ale to już jest twój wybór i zamysł aranżacyjny.

Nowoczesne polipropylenowe i hokery

Krzesła z polipropylenu w żywych, soczystych barwach przyciągają spojrzenia i wprowadzają do kuchni wesoły nastrój. Pasują wszędzie tam, gdzie aranżacja wnętrza ma charakter bardziej nowoczesny. Często w takich kuchniach ustawia się różne krzesła parami – np. dwa koloru zielonego, dwa niebieskie. Raczej nie warto ryzykować z rodzajem krzeseł, ponieważ takie rozwiązania bardziej sprawdzą się w  stylu vintage czy rustykalnym. Możesz pokusić się o kontrast, ale bez zbytniej ekstrawagancji, wtedy zachowana zostanie zdrowa równowaga.

Hojery to kolejne krzesełka kuchenne, które można spotkać w prawie każdej kafejce. Wyglądają świetnie w każdej kuchni, a na rynku meblarskim jest ich bez liku. Drewniane, z oparciem lub bez. Metalowe, skórzane itd. sprawdź np. tutaj https://dotd.pl/18-hokery i zobacz, jak wiele aranżacyjnych pomysłów, możesz za ich pomocą wyczarować. Nowoczesne kuchnie tworzą z salonem jedną wspólną przestrzeń, dlatego ustawienie ich –przy blacie kuchennym, tzw. barku. Wyglądają niezwykle stylowo i co ważne są praktyczne. Można usiąść na nich do szybkiego posiłku, lub kiedy chce się potowarzyszyć osobie przygotowującej posiłek. Czytanie porannej prasy i szybka kawa również może i odbywać się właśnie w takiej scenerii. Hokery z racji swoich gabarytów zmieszczą się w maleńkiej kuchni, a w tej dużej będą uroczym i stylowym dekorem. Modne, nowoczesne i funkcjonalne – takie, jakie powinny być krzesła w kuchni.

Oczywiście to tylko krótki rekonesans kuchennych krzeseł, bo jest ich naprawdę bez liku. Różne wzory, kolory, stylizacje, każde z nich ma w sobie to „coś”, co sprawia, że wnętrze nabiera smaku i wytworności.

Podziel się: