Główna » Jaki rodzaj świecznika wybrać?

Jaki rodzaj świecznika wybrać?

Jeśli szukasz sposobu na podkreślenie atrakcyjności wybranych przez siebie świec dekoracyjnych, wykorzystaj do tego celu ozdobne świeczniki szklane, kryształowe, ceramiczne lub drewniane. Który ich rodzaj wybrać? Co wyróżnia każdy z wymienionych typów świeczników i do jakich wnętrz pasują? W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów przedmiotów tego typu. W związku z tym warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, decydując się na ich zakup.

Modne świeczniki do wnętrz nowoczesnych

W otwartych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach mieszkalnych najlepiej sprawdzają się dekoracje o prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów, charakteryzujące się dużą transparentnością. Świeczniki szklane wykonane z cienkiego, przezroczystego szkła, o uproszczonych kształtach, na przykład w formie lekko wydłużonego lub spłaszczonego cylindra to idealny wybór do takiego wnętrza. We wnętrzach typu nowoczesnego, w których stawia się na naturalność i ekologię, ciekawym wyborem mogą być również świeczniki drewniane – dobrze komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup świecznika ze szkła, drewna czy metalu, jeśli będzie miał on uproszczoną formę, powinien sprawdzić się w każdym minimalistycznie urządzonym domu.

Ozdoby do świec dla wnętrz klasycznych

W przypadku klasycznie urządzonych wnętrz mieszkalnych, a także wnętrz nowoczesnych, bogato zdobionych, urządzonych w zyskującym na popularności stylu nowojorskim, glamour czy Modern Classic, ciekawą alternatywą dla przezroczystych świeczników szklanych będą ich ceramiczne, kolorowe wersje, a w przypadku wnętrz najbardziej luksusowych, również świeczniki kryształowe. Tego typu przedmioty przybierają znacznie bardziej złożone formy, przez co nie sprawdzą się w minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoki poziom dekoracyjności, co w połączeniu z prostymi świecami, podkreśla ich wyrafinowany charakter. Takie świeczniki będą idealnym dopełnieniem wystroju eleganckich salonów, jadalni, a niekiedy również sypialni czy przestronnych łazienek.

Decyzja o wyborze konkretnego modelu dekoracyjnego świecznika powinna uwzględniać styl, w jakim urządzone zostało mieszkanie. Jeśli urządzasz je w sposób nowoczesny, świeczniki szklane lub inne ich wersje wykonane z materiałów naturalnych, takich jak drewno, wydają się najbardziej trafnym wyborem. W przypadku klasycznych, bogato zdobionych mieszkań, lepiej sprawdzą się tradycyjne modele świeczników wykonanych z materiałów ceramicznych lub rozpraszającego światło kryształu.

Podziel się: