Główna » Jaki materac hotelowy wybrać?

Jaki materac hotelowy wybrać?

materac hotelowy

Wymagania gości co do jakości wypoczynku, jakie zapewnia im hotel, są coraz większe. Jeśli prowadzisz biznes związany z wynajmem miejsc noclegowych zobacz, jakie materace zapewnią Twoim gościom najwyższy poziom komfortu.

Goście, przyzwyczajeni do rosnącej jakości obsługi, oczekują wygodnego materaca wysokiej jakości, który zagwarantuje im wypoczynek na odpowiednim poziomie. Mają również nadzieję, że łóżko, na którym przebywają zachowuje wszelkie standardy higieny. Po stronie właściciela hotelu czy pensjonatu leży zadbanie o każdy z tych czynników.

Jaki materac hotelowy warto wybrać?

Gościom korzystającym z usług hotelarskich zależy przede wszystkim na wygodzie nocnego wypoczynku. Jako właściciel prowadzący hotel, pensjonat czy apartament musisz o tym pamiętać. Masz do wyboru szereg dostępnych na rynku opcji, a wśród nich materace piankowe, sprężynowe oraz mające charakter hybrydowy. Każdy z nich ma swoją własną specyfikację, twardość, grubość i rodzaj wypełnienia. Szeroki wybór materaców piankowych znajdziesz w sklepie internetowym https://materacehotelowe.pl/.

Materace piankowe – lekkie, otulające i łatwo dostępne

Wśród najtańszych materacy na rynku można znaleźć modele wykonane zazwyczaj z pianki poliuretanowej. Dają wrażenie otulenia, dlatego mają swoich wiernych zwolenników. Są polecane zwłaszcza dla dzieci, które mają niską masę ciała i które nie wymagają tak dobrego podparcia jak dorośli. Przedsiębiorcy prowadzący biznes związany z hotelarstwem powinny jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie tak samo trwałe jak materace sprężynowe. Materac piankowy składa się z piankowego rdzenia, zamkniętego w poszycie wykonane z tkaniny. Nieco większą wagę i elastyczność maja modele materaców wykonane z pianki termoelastycznej, dopasowującej się do kształtu ciała. Ma tę zaletę, że zapobiega bólom mięśni. Współczesne materace piankowe składają się z większej liczby warstw, co czyni je cięższymi, ale i bardziej trwałymi. Zajrzyj na stronę https://materacehotelowe.pl/materace/, aby znaleźć model idealnie dopasowany do potrzeb Twoich gości.

Materace sprężynowe – kieszeniowe i bonelowe

Materace hotelowe tego typu cechuje największy stopień wytrzymałości i żywotności. Dzięki gęsto rozmieszczonym sprężynom dostarczają użytkownikom dobrego podparcia. Materace kieszeniowe to modele, które wyróżnia umieszczenie każdej ze sprężyn w oddzielnym woreczku. To sprawia, że pracują oddzielnie, nie wydają żadnych hałasów i są przy tym wytrzymałe. Nieco inaczej sprawa się ma z materacami bonelowymi, których konstrukcja opiera się na większych sprężynach o kształcie klepsydry, które są od siebie współzależne podczas pracy. Zapewniają w ten sposób dobre podparcie ciała. Słyną też ze swojej niezawodności i wytrzymałości, dlatego są oczywistym wyborem w branży hotelarskiej.

Poszycie materaców – klucz do higienicznego i zdrowego snu

Kwestia zachowania odpowiedniej higieny w pokoju hotelowym jest dla gości bardzo ważna. Nikt nie lubi mieć przecież kontaktu z powierzchnią, której potencjalnie mógł dotykać inny gość. Nic więc dziwnego, że w biznesie tym tak chętnie sięga się po materace mające zdejmowane poszycie. Wiele materaców piankowych, ale też sprężynowych zaopatrzonych jest w poszycie, które można prać w pralce. Wystarczy nastawić program na temperaturę maksymalną 60 stopni, a następnie dokładnie wysuszyć tkaninę i po wszystkim założyć ją na materac.