Główna » Jak wybrać wygodny materac?

Jak wybrać wygodny materac?

  • Porady

Materac to rzecz, która decyduje o naszym spokojnym i niezakłóconym śnie. Jeżeli chcesz obudzić się bez bólu pleców, z energią na sprostanie codziennym obowiązkom, musisz wybrać odpowiedni model. Który jest godny uwagi? Co zaoferują Ci materace piankowe, a co kieszeniowe?

Po pierwsze stopień twardości

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest stopień twardości materaca. Musi on zapewniać kręgosłupowi właściwe podparcie, dlatego nie może być zbyt miękki, ale i zbyt twardy. Jego twardość należy ponadto dostosować do wagi ciała i wzrostu jego użytkownika. Mitem jest zatem stwierdzenie, że właściwy materac to ten niemal twardy jak skała. Nie! Zbyt twardy materac może również powodować dyskomfort i bóle pleców. Istotne jest również to, w jakiej pozycji śpimy. Dla osób, które preferują pozycję boczną, wskazane jest wybranie nieco bardziej miękkiego materaca, który elastycznie dopasuje się do krzywizn ciała. Przy leżeniu na brzuchu lub na plecach, ten element nie ma aż tak dużego znaczenia, ponieważ ciężar ciała w takiej pozycji rozkłada się nieco bardziej równomiernie.

Czy warto zainwestować w 7 stref twardości?

Szukając odpowiedniego materaca z pewnością spotkasz się z określeniem strefowości. Występuje ona niezależnie od tego, czy przed oczami mamy materace piankowe, lateksowe czy kieszeniowe. Na rynku występują modele, posiadające 1, 3, 5, a nawet 7 różnych stref. W ten sposób materac nieco inaczej ugina się pod ciężarem głowy, a inaczej pod ciężarem nóg, tak aby całe ciało ułożone było w odpowiedniej pozycji. Czy warto inwestować w większą liczbę stref? Oczywiście, chociaż strefowe materace najlepiej spełniają swoją rolę wtedy, gdy w ciągu nocy nie zmieniasz zbyt wiele razy pozycji.

Po drugie wypełnienie

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca jest jego wypełnienie. Wkład decyduje nie tylko o komforcie spania, ale również może mieć wpływ na nasze zdrowie. Na rynku znajdziesz co najmniej kilka rodzajów wypełnienia materacy. Pierwszym z nich są kieszenie. Idea materacy kieszeniowych opiera się na tym, iż każda sprężyna schowana jest w pewnego rodzaju kieszonce. Dzięki temu zabiegowi może działać niezależnie od pozostałych. To gwarantuje użytkownikowi większy komfort.

Co jeszcze oferuje rynek materacy?

Popularne są również materace lateksowe. Ich zaletą jest duża elastyczność oraz niezwykła trwałość. Dodatkowo ten typ oferuje doskonałą wentylację. Godne polecenia są również materace piankowe. Oczywiście na rynku znajdziemy różne rodzaje takiego wkładu. Przykładowo jednak materace piankowe w sklepie KrolMateracy.pl wykonane są z wysokiej jakości poliuretanu, który jest nie tylko wysokoelastyczny, ale również termoplastyczny. Dzięki temu materac nie odkształca się i zapewnia kręgosłupowi właściwe podparcie.

Podziel się: