Jak wybrać stolik kawowy do małego mieszkania?

Małe mieszkania przysparzają właścicielom wielu kłopotów w zakresie aranżacji. Z wielu rzeczy trzeba niestety zrezygnować, konieczne jest też wypracowywanie niełatwych kompromisów.

W pokoju dziennym zwykle pełniącym jednocześnie rolę salonu, jadalni i sypialni brakuje z reguły miejsca na duży stół, dlatego też znakomitym rozwiązaniem jest stolik kawowy. Jaki będzie odpowiedni do małych wnętrz?

Funkcjonalność nade wszystko

Stolik kawowy przeznaczony do małego mieszkania musi być przede wszystkim funkcjonalny. Aspekt estetyczny też oczywiście jest tu bardzo ważny, niemniej jednak schodzi on tutaj na drugi plan. Jego wielkość musi być dostosowana po pierwsze – do rozmiarów pomieszczenia, a po drugie – do potrzeb domowników. W bogatej ofercie rynkowej można obecnie znaleźć mnóstwo praktycznych modeli, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie adekwatne do własnych możliwości i preferencji. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko rozmiarami, ale także kształtem, kolorystyką oraz materiałami, z których zostały wykonane.

Nowoczesne i designerskie stoliki kawowe znajdziesz na: http://www.lepukka.pl/katalog/stoliki_kawowe.html

Proponowane rozwiązania

Do małych mieszkań styliści często polecają stoliki szklane. Na ich korzyść przemawia to, że optycznie powiększają wnętrze i nie przytłaczają go. Trzeba jednak liczyć się z tym, że szklany stolik wymaga nieustannej pielęgnacji – każde zabrudzenie jest na nim doskonale widoczne. Poza tym taki model nie bardzo sprawdza się w sytuacji, kiedy ktoś ma małe dzieci.

Inną propozycją do małych mieszkań są stoliki z półkami. Na półce można ułożyć różne przedmioty, np. pilot od telewizora, gazety czy książki – generalnie coś niewielkiego, co domownicy lubią mieć zawsze pod ręką. Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem są rozsuwane modele – takie, gdzie jeden stolik wysuwa się spod drugiego. Na ich korzyść przemawia to, że nie są one zbyt wymagające, jeśli chodzi o miejsce, a w razie konieczności można dzięki nim zyskać nieco dodatkowej powierzchni. Ciekawie prezentują się również stoliki mocowane do ściany i posiadające opuszczany blat – gdy jest potrzebny, wystarczy go po prostu opuścić.

Postaw na jakość

Kawowy stolik do małego mieszkania nie powinien być ciężki. Ustawia się go najczęściej przed kanapą, która na noc jest rozkładana. Codzienne przenoszenie z miejsca na miejsce ciężkiego stolika może być zatem kłopotliwe. Ponadto warto też zadbać o jakość takiego produktu. W niedużych mieszkaniach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się solidne i porządne pod względem gatunkowym rozwiązania. Okazują się dobrą inwestycją na wiele lat, co trzeba mieć na względzie przy planowaniu budżetu na tego typu zakupy.

Podziel się:
małe mieszkaniameblestolik kawowy