Główna » Jak wybrać regał na wino?

Jak wybrać regał na wino?

  • Porady

Wino to napój doskonały na każdą okazję. Nie trzeba być koneserem, aby docenić smak dobrego wina. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu czy kolacji. Lampka wina wieczorową porą działa kojąco na nerwy i relaksująco na organizm. Osoby, które, choć nieco znają się na tym trunku, wiedzą, że butelka wina powinna być odpowiednio przechowywana. Nie może się nagrzewać, gdyż wówczas nawet dobry gatunek wina może szybko skwaśnieć. Warto kupić regał na wino, który można umieścić w kuchni. Jaki mebel wybrać? Z jakiego materiału powinien być wykonany?

1.     Kiedy warto rozważyć zakup stojaka na wino?

2.     Regał na wino – jakie pełni funkcje?

3.     Pojemność regału na wino

4.     Z jakiego materiału może być wykonany regał na wino?

Wybór odpowiedniego stojaka na wino nie jest kwestią oczywistą. Dostępne są regały wykonane z różnych materiałów mogące pomieścić kilka lub nawet kilkanaście butelek. Na który z nich się zdecydować?

Kiedy warto rozważyć zakup stojaka na wino?

Stojak na wino, przynajmniej taki, który pomieści kilka butelek, powinien się znaleźć w każdym domu. Niewielkie stojaki doskonale nadają się do kuchni oraz salonu, należy jednak pamiętać o tym, że wino lubi raczej chłód i zacienione miejsce. Dobrze jest taki stojak umieścić w kącie, do którego nie dochodzą promienie słoneczne. Prawdziwi koneserzy, dla których hobby jest kolekcjonowanie butelek z winem na specjalne okazje, mogą zdecydować się na o wiele większy regał na wino. Długoterminowe przechowywanie wina wymaga odpowiednich warunków i najlepsza będzie do tego na przykład piwnica. Odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie w sklepie https://www.wonder.pl/. Każdy może znaleźć regał na wino skrojony na miarę indywidualnych potrzeb.

Regał na wino – jakie pełni funkcje?

W pierwszej chwili może się wydawać, że regał na wino pełni wyłącznie jedną funkcję – praktyczną. Praktyczny wymiar regałów, to jednak tylko jeden z ich aspektów. Mebel ten oczywiście służy do przechowywania butelek z winem, jednak nie można zapominać także o tym, że będzie w kuchni czy w salonie pełnił funkcję dekoracyjną. Wybierając mebel, trzeba przemyśleć to, z jakiego materiału ma być wykonany, by jak najbardziej pasował do całościowej aranżacji przestrzeni w mieszkaniu. Wciąż modne są wnętrza rustykalne. W takim przypadku warto postawić na drewniany regał. Z kolei w nowoczesnych przestrzeniach doskonałym uzupełnieniem aranżacji, będzie stojak na wino wykonany z metalu.

Pojemność regału na wino

W sklepach z wystrojem wnętrz można spotkać regały o różnej pojemności. Do niektórych mieści się zaledwie kilka trunków, z kolei w innych można bez problemu przechowywać kilkanaście czy kilkadziesiąt butelek. Wybierając regał na wino, warto więc kierować się jego pojemnością. Jeżeli butelka wina wypijana jest okazjonalnie i ktoś nie planuje kolekcji trunków, to wystarczy regał z kilkoma otworami. Warto mieć także na względzie to, że niektóre butelki z winem mają niestandardowe kształty. Z tego powodu warto wybierać produkty z różnorodnymi otworami. Takie nieszablonowe stojaki będą wyjątkowym dodatkiem dekoracyjnym do każdej kuchni. Decyzja o tym, jak bardzo pojemny ma być stojak na wino, jest  kwestią indywidualną, którą każdy musi podjąć po dokładnej analizie tego, ile wina będzie na bieżąco przechowywał w swoim domostwie. Wiadomo, że im większa kolekcja butelek z winem, tym bardziej pojemny musi być stojak. Jednak, gdy ktoś planuje przechowywać zaledwie kilka butelek, to wówczas lepiej wybrać mniejsze stojaki, tak by regał nie świecił pustkami. Wszak ma on cieszyć oko swoją zawartością. Praktyczny stojak na wino sprawi, że pyszny trunek do obiadu czy kolacji zawsze będzie pod ręką!

Z jakiego materiału może być wykonany regał na wino?

Elegancki regał na wino doda każdemu wnętrzu elegancji i prestiżu. Warto wybierać meble wykonane z dobrej jakości materiałów, wszak takich stojaków nie wymienia się zbyt często. Im lepszy gatunkowo będzie materiał, tym dłużej konkretny regał będzie cieszył oko nie tylko mieszkańców domostwa, lecz także odwiedzających go gości. Projektanci regałów na wina prześcigają się w pomysłach na nieszablonowe rozwiązania. Spotkać można regały w regularnych kształtach, lecz prawdziwą perełką są stojaki na wino o nieregularnych krawędziach. Najpopularniejszym materiałem, z jakiego wykonuje się regały do przechowywania wina, jest drewno. Jest to materiał bardzo wdzięczny jeżeli chodzi o plastykę, pozwala na rozmaite zdobienia, dzięki czemu każdy z regałów może zyskać indywidualny i niepowtarzalny charakter. Drewno zaciemnia wnętrze, a jak wiadomo, butelki z winem najlepiej czują się w ciemnych przestrzeniach. Popularne są także stojaki na wino wykonane z metalu. Idealnie wpisują się one w nowoczesne wnętrza utrzymane w nieco bardziej surowym klimacie. Jedno jest pewne – porządny regał na wino musi być przede wszystkim solidny, zwłaszcza jeżeli ma sporą pojemność. Butelki trochę ważą, a chybotliwy regał mógłby się z łatwością przewrócić i wówczas cała kolekcja poszłaby na stracenie.

Podziel się: