Główna » Jak przezimować meble ogrodowe aluminiowe?

Jak przezimować meble ogrodowe aluminiowe?

Meble są głównym elementem w ogrodzie albo na tarasie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zestawów wypoczynkowych. Bardzo często użytkownicy decydują się na meble z technorattanu, który jest niezwykle wytrzymały i prosty w utrzymaniu. Nie mniej jednak, również meble aluminiowe nie wychodzą z mody i od wielu lat mają szerokie grono odbiorców.

Dlaczego meble aluminiowe są warte uwagi?

Meble aluminiowe są atrakcyjne wizualnie, a dodatkowo charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Nie są angażujące w utrzymaniu, a ich ogromną zaletą jest to, że pod wpływem pogody nie rdzewieją, dzięki temu, że zostały pomalowane metodą proszkową. Każdy zestaw mebli ogrodowych tego rodzaju jest wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium i mogą służyć przez wiele lat. Bogaty wybór oryginalnych i modnych mebli aluminiowych dostępny jest na: https://cloveris.pl/pl/c/Meble-aluminiowe/15. Nic dziwnego, że tego typu meble wypoczynkowe są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Produkty wyglądają nowocześnie i estetycznie, a dodatkowo są bardzo wygodne.

Konserwacja mebli aluminiowych

Meble aluminiowe czyści się bardzo prosto. Do usunięcia powstałych zabrudzeń wystarczy wilgotna ściereczka. Szklany blat można łatwo umyć wodą z octem. Nowy zestaw wypoczynkowy nie potrzebuje żadnej konserwacji. Dzięki malowaniu metodą proszkową, produkty są odporne na rdzę. Jeśli jednak zarysujemy powierzchnię, konieczne jest starcie miejsca rysy papierem ściernym i pomalowanie go specjalną farbą aluminiową. Tak zakonserwowana powłoka ponownie jest odporna na działanie rdzy i innych czynników zewnętrznych. Posiadając meble aluminiowe nie musimy również martwić się ich zimowaniem. Materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością dlatego mogą one bez problemu stać na zewnątrz nawet bez jakiegokolwiek pokrowca. Oczywiście jeśli wolimy chować je na okres mrozów. Najlepiej trzymać je w suchym miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aluminiowych mebli ogrodowych?

Oczywiście warto przemyśleć zastosowanie mebli aluminiowych. Wpłynie to na wybór konkretnego modelu wypoczynkowego. Jeśli urządzamy grille i zapraszamy wielu gości, najlepszym rozwiązaniem będzie pokaźny stół z krzesłami. Może być jednak tak, że wolimy pić kawę na tarasie i czytać książkę. Wówczas warto zdecydować się na stolik kawowy i dwa krzesła. Trzeba również zwrócić uwagę na dostępność miejsca w ogrodzie czy na tarasie. Zestaw mebli powinien być dopasowany tak, by nie zagracał przestrzeni. Dobrym pomysłem jest wybór krzeseł, które można sztaplować, czyli wkładać jedno w drugie. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę sam wygląd i styl mebli aluminiowych. Muszą one komponować się z całą aranżacją ogrodu. Spójna przestrzeń sprawi, że będziemy się tam czuli dobrze i komfortowo. Przykładowo, jeśli w ogrodzie dominuje styl nowoczesny meble powinny mieć wykończenie tekstylne. W przypadku stylu rustykalnego lepiej sprawdzą się produkty stalowe i bogato zdobione.

Podziel się: