Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, w jaki sposób korzystnie sprzedać swoje mieszkanie. Jak się okazuje, sposobów na przedstawienie swojej oferty jest bardzo wiele. Możemy skorzystać z usług pośredników, którzy pomogą nam znaleźć nabywców, ale czasami koszt wynajęcia takiego biura jest całkiem spory.

Sprzedaż mieszkania na własną rękę

Jeśli nasza nieruchomość znajduje się w dobrej lokalizacji o przyjaznym sąsiedztwie to nie potrzebujemy pomocy zewnętrznej firmy do sprzedaży naszego mieszkania. Można powiedzieć, że kupujący sami się znajdą, gdy tylko zamieścimy najprostsze, darmowe ogłoszenie w prasie lub internecie. Istnieje cały przemysł ( oficjalny i ten działający „pod ziemią” ), który non stop wertuje ogłoszenia i wyłapuje okazje inwestycyjne. Dobra nieruchomość potrafi przynieść inwestorowi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku w bardzo szybkim czasie. 

Nie każdy jednak posiada mieszkanie w centrum miasta czy innym dogodnym miejscu. Jeśli posiadamy kilkupokojowe mieszkanie na krańcach miasta to znalezienie nabywcy, który zapłaci uczciwą cenę może być znacznie trudniejsze. Wtedy możemy dłużej szukać chętnego na nasze mieszkanie i niekoniecznie uzyskać taką kwotę, o jakiej myśleliśmy na samym początku.

Gdzie można umieścić taką ofertę?

  • internetowe serwisy ogłoszeniowe,

  • branżowe portale z ofertami nieruchomości,

  • lokalne strony WWW,

  • gazety ogłoszeniowe,

  • i wiele innych miejsc.

Sprzedaż mieszkania z pomocą agencji nieruchomości

To rozwiązanie odciąża nas ze wszelkich działań reklamowych. Agencja we własnym zakresie umieści ogłoszenia i poinformuje swoich Klientów o istnieniu Twojej nieruchomości. W ten sposób możesz stosunkowo szybko znaleźć odpowiedniego nabywcę, który będzie w stanie zapłacić kwotę jakiej oczekujesz. Minusem tej możliwości jest koszt, który trzeba ponieść podczas podpisywania umowy z agencją nieruchomości. Koszt takiej współpracy wygląda różnie. Każda firma ma swój cennik, ale średnio koszt wynosi od 300-500 zł ( mieszkanie w bloku ).

Co z przeprowadzką do nowego mieszkania?

Na temat przeprowadzki można napisać oddzielny artykuł, ponieważ wymaga ona odpowiedniego przygotowania ( nawet 2-3 miesiące wcześniej ). Na pewno będziemy potrzebowali skorzystać z usług taksówki bagażowej, która oferuje przeprowadzki mieszkań w naszej miejscowości. Warto dokładnie przyjrzeć się każdej ofercie i wybrać nie tylko tanią, ale przede wszystkim sprawdzoną, oraz polecaną w internecie przez inne osoby. 

Przed podpisaniem umowy z firmą transportową, należy zapytać czy pomagają oni również przy załadunku i rozładunku przedmiotów. To bardzo ważna rzecz, ponieważ bez pomocy innych osób ciężko będzie Ci przenieść wszystkie rzeczy do nowego mieszkania. Taka typowa przeprowadzka nie należy do najprostszych czynności, dlatego teraz pewnie już rozumiesz, że trzeba przygotować się do niej z odpowiednio sporym wyprzedzeniem czasowym.