Główna » Jak atrakcyjnie wykończyć kuchnię?

Jak atrakcyjnie wykończyć kuchnię?

Jak atrakcyjnie wykończyć kuchnię

Nowoczesne lub stylowe kuchenne płytki to idealne rozwiązanie do wymagających wnętrz. Doskonale komponują się z meblami i innymi elementami aranżacji oraz pozwalają zachować w tym wymagającym wnętrzu tak ważną czystość.

Na rynku znaleźć można cały szereg kuchennych płytek, które wyróżniają się kolorami, fakturami czy też wzorami. Wybór odpowiednich będzie podyktowany więc przede wszystkim stylem, w jakim chcemy urządzić wnętrze oraz na przykład tym, czy nie łączmy tej przestrzeni z kuchnią i salonem, bo wtedy należy na wnętrze spojrzeć w szerszej perspektywie

Stylowe kuchenne płytki na ścianach i podłogach

Kuchenne płytki dobiera się do mebli i stylu. Nigdy odwrotnie. Oczywiście wszystkie elementy mogą się harmonijnie uzupełniać, ale coraz częściej decydujemy się na ciekawe kontrasty, które sprawiają, że wnętrza wyglądają oryginalnie. Na przykład w wielu wariantach wraca się do trendów retro i kładzie się kuchenne płytki w motyw szachownicy. Inni decydują się na kobiece pastele lub bardzo energetyczne połączenie czerni i czerwieni.

Dbaj o czystość

Najczęściej kuchenne płytki pojawiają się na podłodze. Poza panelami i wykładziną to jedna z najchętniej wybieranych opcji. Przede wszystkim zapewniają odporność na wodę i ścieranie, a także pozwalają utrzymać czystość. Z tego samego powodu wiele osób decyduje się na położenie kafelków w całym wnętrzu i dzięki temu otrzymuje konsekwentną aranżację kuchni, jadalni i salonu. Z drugiej strony kuchenne płytki mogą kolorem czy fakturą na przykład wyodrębnić konkretne strefy i tym samym tworzyć już na poziomie podłogi dość wyraźne oznaczenie dedykowanych przestrzeni. Te kafelki, które położymy nad blatem, kuchennym powinny korespondować z aranżacją podłogi, meblami i dodatkami.

Jaki rozmiar kuchennych płytek kupić?

Teoretycznie do mitów przeszły teorie, że duże kuchenne płytki nadają się tylko do większych przestrzeni. Obecnie wiele zależy od sposobu ułożenia czy też skomponowania całej aranżacji. Modne są na przykład kuchenne płytki, które kładzie się bez tradycyjnych fug. Tym samym nie dzieli się optycznie przestrzeni i zyskuje się niemalże jednolitą powierzchnię. A to powiększa wnętrze i sprawia, że nabiera ono bardzo nowoczesnego charakteru. Kompozycja kuchennych płytek pozwala więc na szereg różnych rozwiązań, a modne mozaiki niezmiennie tworzą na ścianach niesamowity klimat i w doskonały sposób mogą ożywić wnętrza. W trendach są również propozycje matowe, jak i te o wysokim połysku. Specjaliści zalecają jednak, by dążyć do tego, aby fuga jak najmocniej się dopasowywała do koloru kuchennych płytek, a nie tworzyła wyróżniającej się kratki.

Artykuł powstał we współpracy z carrea.pl

 

Podziel się: