Przejdź do treści
Główna » Hotele modułowe – dlaczego warto na nie postawić?

Hotele modułowe – dlaczego warto na nie postawić?

Hotele modułowe

Aż 55% rodaków deklaruje, że planuje wypoczynek w hotelu nawet w czasie pandemii [1]. Właściciele hoteli i innych obiektów wypoczynkowych są jednak zobowiązani, by zapewnić gościom warunki zgodne z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi. Aby szybko zbudować lub rozbudować ośrodek z zachowaniem wymogów stawianych przez sanepid, wielu z nich decyduje się na konstrukcje modułowe. Czym wyróżnia się takie rozwiązanie?

Hotel modułowy to prawdziwa inwestycja, z której płyną realne korzyści. Przedsiębiorcy doceniają ją m.in. za szybkość realizacji oraz zgodność z normami BHP i przeciwpożarowymi. Do zalet konstrukcji należy także łatwość w przebudowie. W dowolnym momencie można zmienić układ pomieszczeń lub poszerzyć dostępną infrastrukturę, aby zwiększyć bezpieczeństwo sanitarne – a wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach kwestie związane z higieną będą miały duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego. Więcej na temat zalet konstrukcji modułowych znajduje się na stronie: https://climatic.pl/hotele-i-akademiki/.

Hotele modułowe – funkcjonalność i szybka realizacja

Obiekty wznoszone z gotowych prefabrykatów w niczym nie ustępują nieruchomościom wykonanym tradycyjnymi technologiami. Są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też wyróżnia je wysoka estetyka. Wyposażono je niezbędne instalacje i udogodnienia. Posiadają pokoje z łazienkami, recepcję, pralnię, zaplecze gastronomiczne i techniczne. Jednak tym, co odróżnia je od tradycyjnych budynków, jest czas realizacji – około 50% krótszy w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.

Ponadto budowa obiektów modułowych nie wymaga stałego nadzoru. Znaczna część prac z tym związanych jest wykonywana w zamkniętym zakładzie produkcyjnym. Po stworzeniu projektu i dokumentacji wykonawczej następuje produkcja gotowych prefabrykatów, które następnie montuje się w wyznaczonym miejscu. Wytworzenie modułów podlega ściśle określonym procedurom, co pozwala na wyeliminowanie błędów wykonawczych. Z uwagi na fakt, że prace na placu budowy koncentrują się na przytwierdzeniu przygotowanych wcześniej elementów, ekipa remontowa spędza na terenie inwestycji średnio kilka dni (w zależności od wielkości konstrukcji).

Szybki demontaż, łatwy transport

Z rozwiązań prefabrykowanych korzystają firmy na całym świecie. Inwestorzy doceniają moduły między innymi za elastyczność. Konstrukcje można zwiększyć lub zmniejszyć. Budynki charakteryzują się także mobilnością. Obiekty są łatwe do przewiezienia w inne miejsce – zdemontowane moduły transportuje się ciężarówkami do wybranej lokalizacji. Budynki nadają się również do swobodnej adaptacji przestrzeni – aby zmienić układ pomieszczeń, wystarczy przestawić ścianki działowe.

Wybierz moduły!

Na budowę ośrodków w technologii modułowej decydują się znane marki, jak np. sieć Marriott. Obiekty są niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie odznaczają się stylowym designem. Budowle wzniesione za pomocą modułów są również bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a także zmienne warunki atmosferyczne.

  1. Rynek hotelarski w Polsce 2020, horecanet.pl
DOM MODNY