Główna » Fototapeta do łazienki – czy warto?

Fototapeta do łazienki – czy warto?

fototapeta

Każdy wie, czym jest fototapeta. W wielkim skrócie – jest to zdjęcie dużych rozmiarów i w wysokiej rozdzielczości przeznaczone na aranżacje ścienne. Fototapety świetnie nadają się do pokojów dziennych, sypialni. Czy fototapeta w łazience to dobry pomysł?

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa nam się namyśl w kwestii fototapet do łazienek, to czy fototapeta będzie wytrzymała na wodę i na wilgotne środowisko, jakie panuje w łazience. Wydawać by się mogło, że jak każdy papier – pod wpływem wody i wilgoci ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Natomiast dzięki zastosowanej technice, wytrzymałemu materiałowi, specjalistycznym farbom użytym do zadruku fototapety – materiał jest naprawdę wytrzymały.

Odpowiadając więc na pytanie, czy fototapeta łazienkowa to dobry pomysł odpowiadamy – zdecydowanie tak. Jak wiemy – fototapeta to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na oryginalnym, nietuzinkowym i nietypowym wzornictwie. Fototapeta nie zna limitów kolorystycznych. Możemy wybrać zarówno wzór z tych gotowych, lub też zaprojektować coś zupełnie innego i oryginalnego – czyli projekt z własnej fotografii. W przypadku własnego projektu fototapety z własnej fotografii jedyne o co musimy zadbać, to dobrej jakości zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. Decydując się na fototapetę z własnej fotografii będziemy mieć pewność, że nikt oprócz nas nie będzie miał takiej samej ściany. Fototapeta nie musi być aranżacją jedynie ścienną.

Może to być fototapeta w łazienkowej kabinie prysznicowej, czy na suficie. Jedynym limitem jest nasza wyobraźnia! W przypadku fototapety stosowanej na kabiny prysznicowe klienci najczęściej wybierają wzory 3D, które naprawdę oszałamiają swoją realistycznością. Wykąpać się z rekinem? Czemu nie! Sufit imitujący niebo? Fototapeta nie zna granic zarówno, jak nasza wyobraźnia. Fototapeta to znacznie lepsza i trwalsza aranżacja ściany w łazience w porównaniu z tradycyjną farbą. Pomalowane ściany farbą przeznaczoną do łazienek nie dają tak dużych możliwości w porównaniu z fototapetą. Kafelki z drugiej zaś strony są dużo droższe, niż fototapeta. Fototapeta ma wiele zalet i odpowiadając na pytanie, czy nadaje się na łazienkową ścianę odpowiadamy – tak!

Fototapeta nie jest modna od wczoraj. Moda na fototapety zaczęła się już w latach 80’ i 90’. Wówczas technologia nie była tak zaawansowana, fototapeta odeszła więc w zapomnienie na kilkanaście lat, by powrócić w nowej, lepszej odsłonie. Niektórzy nawet mówią, że fototapeta przeżywa swoje drugie, lepsze życie. Przy nakładzie niedużych kosztów możemy uzyskać niepowtarzalny efekt, który będzie cieszył nasze oczy przez długi czas. Fototapeta to idealne rozwiązanie nie tylko do łazienki. To również aranżacja do salonu, pokoju dziecięcego czy kuchni. Wybierając fototapetę i jej wzór starajmy się, by kolorystyka nie kłóciła się z np. meblami. Nie próbujmy samodzielnie zając się montażem fototapety. Pozostawmy tą kwestię specjalistom, którzy sprawne, szybko i profesjonalnie stworzą nam łazienkę marzeń!

Na stronie firmy Topago znajdą Państwo najlepsze fototapety do sypialni, łazienki, pokoju dziennego oraz wielu innych pomieszczeń – fototapety najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Podziel się: