Główna » Farba do kuchni i łazienki – jak ochronić się przed wilgocią?

Farba do kuchni i łazienki – jak ochronić się przed wilgocią?

Remontując swoje cztery kąty, należy pamiętać o wielu rozmaitych czynnikach, związanych z funkcjonalnością zarówno wyposażenia, jak i zastosowanych materiałów. Wysokiej jakości farba do kuchni i łazienki odgrywa wówczas fundamentalną rolę. Ma ona nie tylko znaczenie estetyczne – chroni także całe pomieszczenie przed rozwojem grzybów, które często pojawiają się w miejscach narażonych na dużą wilgoć. Jak zabezpieczyć ściany i sufity w swoim domu i jednocześnie sprawić, że będą wyglądać elegancko?

Jaka farba do kuchni i łazienki okaże się najbardziej odpowiednia?

Nowoczesne farby do kuchni i łazienki powinny mieć działanie grzybobójcze. Dzięki temu może ona ochronić nowo powstałą powłokę przed rozwojem szkodliwych wykwitów, a tym samym zapewni jej zabezpieczenie przed działaniem pary wodnej i związaną z tym zmianą temperatur.

Ponadto kuchnie i łazienki są szczególnie narażone na plamy oraz zacieki, powstające podczas codziennej, naturalnej eksploatacji. Z tego powodu wysokiej jakości farba powinna charakteryzować się podwyższoną odpornością na zmywanie i stopniowe zużycie. Cecha ta jest szczególnie przydatna w przypadku pomieszczeń, które czyści się za pomocą rozcieńczonych środków czyszczących bądź dezynfekujących, takich jak szatnie sportowe bądź pomieszczenia szpitalne.

Powyższe wymagania spełnia farba do kuchni i łazienki Tikkurila Luja. To specjalna lateksowa powłoka o wykończeniu matowym, przeznaczona do pomieszczeń o wysokim stopniu wilgotności. Wydajność farby Tikkurila Luja 7 przy malowaniu jednowarstwowym oscyluje w granicach 5-8 l/m2, a sam produkt występuje w opakowaniach o różnej pojemności: 9 litrów, 2,7 litra oraz 0,9 litra. Bazowo ma on białą barwę, ale można zafarbować go na dowolny wybrany kolor, znajdujący się w jednym z trzech wzorników:

 • Tikkurila Symphony,

 • NCS (Natural Colour System),

 • RAL.

Farba do kuchni i łazienki (i nie tylko!)

Produkty z serii Tikkurila Luja wyróżniają się funkcjonalnością. Ponadto można je stosować nie tylko na nowych i pomalowanych wcześniej powierzchniach. Trwałość tej powłoki połączona z właściwościami przeciwgrzybicznymi sprawia, że spełnia ona nawet najbardziej restrykcyjne wymagania. Doskonale nadaje się do pokrywania ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, obiektach publicznych (sektora edukacji bądź służby zdrowia), a nawet w zakładach usługowych, spożywczych czy produkcyjnych.

Farbę Tikkurila Luja 7 można nałożyć na powierzchnie:

 • betonowe (w charakterze dekoracyjnym),

 • gipsowe,

 • drewniane,

 • pokryte płytami z włókien drewnianych,

 • pokryte płytami wiórowymi,

 • szpachlowane,

 • ceglane,

 • pokryte tapetą.

Produkt ten z pewnością sprawdzi się w trudnej walce z wilgocią oraz grzybem. Zapoznaj się z możliwościami, jakie oferuje farba do kuchni i łazienki Tikkurila Luja 7, i zapomnij o problemach ze ścianami i sufitem!

Podziel się: