Główna » Estetycznie wykończenie tarasów i balkonów

Estetycznie wykończenie tarasów i balkonów

Szczególnie w nowoczesny budownictwie wracamy szczególną uwagę na wykorzystanie doskonałej jakości materiałów, prostych projektów oraz nowatorskich rozwiązań technologicznych. W wielu przestrzeniach mieszkalnych i użytkowych pojawiają się więc balustrady systemowe oraz daszki szklane, a balkony francuskie stały się jednym z najmodniejszych sposobów na wykończenie elewacji zewnętrznej zarówno małych domków, jak i wielkich apartamentowców. Z założenia ma być bezpiecznie, elegancko i stylowo. Zobacz, jakie rozwiązania są obecnie na rynku.

  1. Modne elementy balustrad
  2. Balkon, którego nie ma
  3. Ochrona wejścia

Modne elementy balustrad

Zabezpieczenie balkonów tarasów czy też schodów z jednej strony ma pełnić funkcję ochronną. Z drugiej jednak to jeden z ważniejszych wyróżników nowoczesnego stylu. Dlatego właśnie w różnych kształtach i rozwiązaniach pojawiają się balustrady aluminiowe Avis. To designerska propozycja, która świetnie sprawdza się nawet w wymagających przestrzeniach, a dzięki szeregowi akcesoriów bez problemu da się ją dopasować do każdej konstrukcji. Na podobnej zasadzie montuje się elementy balustrad nierdzewnych. To jedne z najpopularniejszych materiałów chociażby przez wzgląd na wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych. W montażu wykorzystuje się słupki ze stali nierdzewnej oraz różnego rodzaju wypełnienia.

Balkon, którego nie ma

Budownictwo modernistyczne czerpie wzorce z trendów minimalistycznych. Dlatego właśnie popularnością cieszą się balustrady francuskie, które zabezpieczają okno balkonowe. Warto zwrócić uwagę, że nie mamy tu do czynienia z tradycyjną płytą balkonową. Te elementy do balustrad są doskonałym akcentem rozbijającym bryłę budynku, a z drugiej strony pozwalają na to, by więcej światła wpływało do mieszkania. To szczególnie zauważalnie, gdy wykorzystamy rury ze stali nierdzewnej i mocowania do szkła.

Ochrona wejścia

Daszki szklane Bardzo często nad balkonem francuskim lub nad drzwiami wejściowymi pojawiają się daszki szklane. To designerskie rozwiązanie oczywiście chroni przed wilgocią, ale przede wszystkim ma się świetnie prezentować. Zintegrowane uchwyty do szkła sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Z technologicznego punktu widzenia w nowoczesnym budownictwie coraz chętniej sięgamy po ten materiał nie tylko ze względu na jego wartość użytkową, ale również funkcjonalną. Uchwyty do szyb pozwalają bowiem zamontować odpowiednie tafle, gdziekolwiek chcemy. Szkło staje się więc materiałem, który świetnie łączy się ze stalą nierdzewną i stanowi idealny budulec zarówno daszków systemowych, jak i balustrad.