Przejdź do treści
Główna » Ekologiczny trend we wzornictwie przemysłowym

Ekologiczny trend we wzornictwie przemysłowym

Fascynacja naturą i jej zbawiennym wpływem na nasze samopoczucie ma bezpośrednie przełożenie na to, czym otaczamy się na co dzień. Ekologiczny trend we wzornictwie przemysłowym oraz wciąż popularny minimalizm sprawił, że natura i jej prostota są obecne nie tylko w formie projektowanych przedmiotów, ale także w ich fakturze. Szczególnie pożądana jest imitacja kamienia, co zawczasu przewidział Lucien Vlerick, prezes Belgian International Carpets.

Na jednej z wysp greckich, otulonych Morzem Egejskim, Lucien Vlerick dostrzega niepozorny detal, który kilka lat później stanie się charakterystycznym elementem, wykorzystywanym przez designerów. Kamień. Jego zaokrąglone kształty i brak powtarzalności oraz jakiegokolwiek schematu zainspirowały belgijskiego producenta do tego, by zaprojektować dywan B.I.C. STONE, przywołujący klimat greckich brukowanych uliczek rozgrzanych tamtejszym słońcem. Któż nie chciałby postawić swojej stopy na takim dywanie?

Dywan do każdego wnętrza

Wysoką jakość dywanu B.I.C STONE zapewnia technologia tkania WILTON oraz materiał, z jakiego jest wykonany – 100% czystej wełny z Nowej Zelandii. Dzięki temu kamienny wzór jest jak najbardziej naturalny w swojej fakturze. Projekt oraz wykonanie zostały docenione przez architektów wnętrz i designerów na całym świecie. 18 listopada 1985 roku Dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku – Arthur Drexler zdecydował się na wprowadzenie B.I.C. STONE do stałej wystawy muzeum w kolekcji DESIGNU. Dzięki temu na stałe zagościł w słowniku współczesnego świata sztuki użytkowej obok takich sław jak „Wiązane krzesło” Marcela Andersa, „Juicy Salif” Phellipe’a Starcka, czy krzesło „OH” Karima Rashida. Przeznaczenie dywanu to z pewnością wnętrza designerskie, bez względu na to czy będzie to nowoczesny hotel w Paryżu, lofty w Berlinie, czy salon w mieszkaniu na Ursynowie.

Gdzie znaleźć B.I.C. STONE?

Belgian International Carpets istnieje na rynku europejskim od 1956 roku. Za wyczucie piękna, kreatywność, elastyczność, stosowanie innowacyjnej technologii i pionierskie rozwiązania produkcyjne otrzymał wiele nagród i nominacji. Ceniąca wysoką jakość firma Drzwi i podłogi VOX, postanowiła belgijskie wzornictwo zaproponować również w Polsce: To, co zobaczyliśmy w fabryce oraz showroomie w Wavelgem (Belgia) wywarło na nas tak duże wrażenie, że zdecydowaliśmy się na włączenie produktów B.I.C. Carpets do naszej oferty.– tłumaczy Arkadiusz Śmiłowski, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej marki Drzwi i podłogi VOX. Dywany z czystej wełny, wiskozy, czy jedwabiu w innowacyjnej kolorystyce dołączą zatem do bogatej palety produktów, zajmując zaszczytne miejsce nie tylko w ofercie firmy Vox, ale również na polskich podłogach.

DOM MODNY