Główna » Egzotyczne dmuchańce dla małych odkrywców

Egzotyczne dmuchańce dla małych odkrywców

  • Ogród

Wakacje od zawsze kojarzą się dzieciom z czasem, który można wykorzystać na rozmaite zabawy. To także pora wspaniałych podróży. Nieznane krajobrazy, nowe smaki i zapachy, oryginalna kolorystyka, interesujący ludzie a często też znakomita okazja do szlifowania języków obcych należą do najważniejszych zalet takich wypraw.

Niekiedy najmłodsi poznają również podstawowe zasady sztuki przetrwania w trudnych warunkach na przykład podczas górskich wędrówek czy rejsów morskich. Zdobywają nowe doświadczenia i wiedzę, które na pewno przydadzą im się w dorosłym życiu.

Większość uczniów już dziś rozmyśla o ciekawych przygodach, jakie czekają na nich w czasie wakacyjnych wyjazdów. Przypominają o tym długie słoneczne dni, a zabawy na świeżym powietrzu rozbudzają marzenia o podróżach i pomagają w zachowaniu doskonałej kondycji fizycznej. Najwyższa pora wyłączyć komputer i odłożyć smartfona, pograć w piłkę, pobiegać lub zbudować z przyjaciółmi dom czy sklep dla lalek. Jeśli posiadamy przydomowy ogródek albo działkę możemy uatrakcyjnić zabawę naszych dzieci i sprawić, by nie trzeba było ich namawiać do wyjścia na zewnątrz.

Drewniane domki ogrodowe, prywatne place zabaw, albo … kolorowe dmuchane zamki, które nie pozwolą zapomnieć o nadchodzących wakacjach. Te ostatnie mogą przenieść najmłodszych do egzotycznych krain, pełnych dzikich zwierząt i bujnej niespotykanej w naszej szerokości geograficznej roślinności. Zachęcą do odkrywania nowych lądów i zainspirują do poczytania o ich mieszkańcach.

Dokąd może nas zabrać dmuchany zamek Słoń? Na przykład na Daleki Wschód, do wielokulturowych Indii. Znajdziemy w nim oryginalną zjeżdżalnię w kształcie słonia, którego trąba stanowi bezpieczną barierkę dla ślizgających się dzieci, dmuchaną trampolinę dla spragnionych swobodnych podskoków, a także basen wypełniony kolorowymi piłkami, odpowiedni dla najmłodszych uczestników zabawy. Jest też ścianka wspinaczkowa idealna propozycja dla młodych alpinistów oraz obręcz do rzutów, która uczy precyzji i rozwija koncentrację.

W prawdziwie tropikalne klimaty wprowadzi małych odkrywców zamek Dżungla.  Zjeżdżalnia przypomina górską rzekę płynącą pośród bujnych egzotycznych roślin rosnących na bezludnej wyspie gdzieś na Pacyfiku. Dmuchaną trampolinę, gwarantującą świetną zabawę otaczają palmy, po których skaczą ważni mieszkańcy dżungli – wesołe małpki. Można usiąść w cieniu tych wspaniale wyglądających drzew i rokoszując się smakiem bananów lub pysznego owocowego koktajlu poczytać o przygodach znanych podróżników i pogawędzić z przyjaciółmi. A niekiedy, dzięki wchodzącej w skład zestawu ściance wspinaczkowej również sprawdzić, czy do twierdzy nie zbliżają się  przypadkiem niechciani goście.

Z myślą o najmłodszych podróżnikach, którzy pragną odwiedzić daleką Australię, powstał uroczy zamek Kangur. Nie mogło w nim więc zabraknąć typowych dla tego kontynentu zwierząt: kangura i misia koali.  Ich wizerunki zdobią ściany tego wielobarwnego dmuchańca otaczające uwielbianą przez dzieci trampolinę. Oprócz niej znalazły się tu ścianka wspinaczkowa oraz kosz do gry i tarcze do rzutów. W komplecie jest również niezastąpiona zjeżdżalnia, dzięki  której nasze pociechy mogą w dowolnej chwili bardzo szybko powrócić do codziennych zajęć.

Egzotyczne dmuchańce wyróżnia radosna kolorystyka. Dominują więc barwy natury: odcienie zieleni, brązu i beżu. Są także kolory słońca: żółty i pomarańczowy oraz nierozerwalnie kojarzący się z pogodnym niebem błękit. To najlepsza propozycja dla dzieci marzących o wyprawach do dalekich krajów, pełnych fascynujących przygód i niezapomnianych widoków.

W materiale wykorzystano informacje o ogrodowych zamkach HappyHop marki 4iQ.

Materiały prasowe 4iQ, www.4iq.com.pl

Wszystkie zamki są testowane zgodnie z normami bezpieczeństwa dotyczącymi zabawek (norma EN71 i ASTM). Wykonane zostały z trwałego PVC oraz podwójnie laminowanego, podwójnie obszywanego nylonu.  Posiadają ścianki boczne zrobione z mocnej siatki, dzięki czemu rodzice w każdej chwili mogą kontrolować zabawę swoich pociech. Do każdego modelu dołączona jest specjalna dmuchawa, która umożliwia nadmuchanie zamku w krótkim czasie (ok. 60 sekund).