Dyskretny urok drewna

Od kilkunastu lat panuje moda na domy z bali, dlatego można je spotkać praktycznie w całej Polsce. Są przytulne, ciepłe a przede wszystkim naturalne. Poza tym budowa takiego domu nie trwa długo, więc można w nim od razu zamieszkać. Czym jednak byłby dom bez odpowiednich okien? Właściwe dobrane okna powinny być wytrzymałe i estetyczne, a przede wszystkim pasować do stylu i architektury budynku. Z reguły domy z bali wyposażone są w mniej kłopotliwe okna plastikowe, lecz coraz częściej stosuje się okna drewniane, które są zdecydowanie bardziej klimatyczne i mają więcej uroku, ale wymagają jednak stałej pielęgnacji.

Jak dbać o drewniane okna?

Okna drewniane należy konserwować przynajmniej dwa razy w roku, szczególnie przed okresem zimowym i wiosennym, kiedy zmienia się temperatura, a lakier jest poddawany dodatkowym obciążeniom w postaci zmiennych temperatur. Przydają się wtedy specjalne zestawy do konserwacji okien, składające się ze środka czyszczącego oraz mleczka pielęgnacyjnego. Dzięki zastosowaniu takiej kompozycji przedłuża się trwałość warstwy lakierniczej, która chroni okno przed dopływem wody. Pod żadnym pozorem nie powinno się czyścić ich mocnymi środkami lub pastami, gdyż mogą one zniszczyć powłokę kryjącą okna.Uważać też należy na wszelkie uszkodzenia ponieważ wnikająca w powstałe pęknięcia woda może spowodować zniszczenie struktury drewna.Dodatkowo warto pamiętać o czyszczeniu i pielęgnacji uszczelek, aby zapewnić im elastyczność i odporność na starzenie oraz zadbać o okucia okien.

Zalety drewna

Oprócz stałej konserwacji, która dla niektórych może okazać się kłopotliwa, okna drewniane posiadają szereg zalet. Przede wszystkim są łatwe w naprawie, bowiem powstałą rysę można w prosty sposób zaszpachlować lub przeszlifować. Poza tym, są one bardzo szczelne. Nie czuć od nich zimna i dodatkowo nie przepuszczają ciepła na zewnątrz. Należy także wiedzieć, że drewniane okna są bardziej ekologiczne, niż te z tworzyw sztucznych. Dlatego jeżeli decydujemy się na dom z bali, warto rozważyć zakup naturalnych dodatków wyposażenia. Obecnie producenci oferują szereg rodzajów drewnianych okien. Począwszy od tych z drewna sosnowego, a skończywszy na oknach z drewna egzotycznego. Ich wybór zależy wyłącznie od naszych środków finansowych.

Zakupy z polecenia

Jeśli zdecydowaliśmy się zamontować w domu okna drewniane, powinniśmy pomyśleć zawczasu o kupnie odpowiedniego środka do ich pielęgnacji. Warto wtedy skorzystać, ze sprawdzonego sklepu online z akcesoriami do okien. Szeroka gama produktów oraz szybka wysyłka towaru są bowiem niewątpliwym atutem zakupów online. Bardzo często takie sklepy oferują też bezpłatną dostawę do domu. Nie musimy wtedy tracić czasu na paliwo
i dojazdy. Kupując środek do pielęgnacji w sprawdzonym sklepie mamy też gwarancję, że nasze okna będą bezpieczne.