Główna » Duże donice na taras i do ogrodu

Duże donice na taras i do ogrodu

Wiosenne prace na działkach i w ogrodach powoli nabierają tempa. Przygotowujemy się przecież do długo wyczekiwanego przez większość z nas sezonu, podczas którego będziemy mogli odpoczywać pośród rozkwitającej roślinności.

Być może nasza zielona przestrzeń zyska w tym roku nowy wygląd, wzbogacimy ją o ciekawe gatunki kwiatów, postawimy dekoracyjną i wygodną altanę lub ułożymy uroczy skalniak z oczkiem wodnym. W ogrodzie efektownie zaprezentują się też kamienne rzeźby, drewniane ławki i stołeczki z korzeni drzew czy niewielkie fontanny w oryginalnych formach. Nie zapominajmy również o estetycznym, sprzyjającym relaksowi wystroju tarasu lub balkonu. Ładnie urządzone, wypełnione bujną roślinnością staną się doskonałymi miejscami do spożywania codziennych posiłków i spotkań z przyjaciółmi.

Aby już wkrótce cieszyć się widokiem ulubionych roślin na wspaniale zaaranżowanym tarasie lub w pięknym ogrodzie potrzebujemy dobrego pomysłu na własną zieloną oazę, a także wszelkich niezbędnych akcesoriów, które umożliwią nam realizację planów. Przede wszystkim musimy zastanowić się, w jaki sposób najlepiej wyeksponować nasze rośliny. Praktyczną ozdobą ogrodów i tarasów mogą być drewniane lub ceramiczne skrzynie na kwiaty i oczywiście eleganckie donice oraz osłonki, których przykłady znajdziemy w atrakcyjnej kolekcji do ogrodu marki Verdenia.

Lekkie, wykonane z tworzywa sztucznego donice Kaila odznaczają się zaokrągloną formą i występują w interesujących zestawieniach kolorystycznych, które dobrze komponują się z barwami przyrody. Białe lub szare z estetycznym ciemnym zwieńczeniem staną się niebanalną oprawą dla umieszczonych w nich roślin. Akcesoria dostępne są w dwóch rozmiarach: 30 cm i 39 cm.

Donice Madera będą idealną dekoracją zarówno ogrodów, jak i dużych tarasów. Zachwycają prostą, naturalną formą. Przywołują na myśl tradycyjne wiejskie domy otoczone kwiatami i drzewami owocowymi. Tworzywo sztuczne znakomicie naśladuje drewno, na powierzchni widzimy bogate usłojenie, które w zestawieniu z odcieniami szarości i brązu sprawia, że donice wyglądają naprawdę wspaniale. Do wyboru mamy modele okrągłe w trzech rozmiarach: 23, 30, 40 cm z okalającymi je czarnymi wstawkami oraz modele kwadratowe o wymiarze 31 cm z wyraźnie zaakcentowanymi elementami przypominającymi pionowe i poziome deski.

Świetną ozdobą każdego ogrodu i tarasu są akcesoria wykonane z bambusa. Wygodne fotele, ławy, stoliki, zasłonki do altanek czy płotki doskonale współgrają z naturalną scenerią otoczenia. W te piękne aranżacje najlepiej wpiszą się doniczki Rings z tworzywa imitującego drewno bambusowe w charakterystycznych kolorach: bambus, beż i brąz. W kolekcji znajdują się modele w praktycznych rozmiarach: 25, 30, 40 i 50 cm, co pozwala na zachowanie spójności stylistycznej i kompleksowe wyposażenie naszego terenu zielonego.

Ceramiczne osłonki Vivian przypominają dalekowschodnie misy i wazy. Wspaniale uzupełnią egzotyczny wystrój zarówno ogrodów, jak i domowych oaz zieleni. Delikatnie postarzana powierzchnia o turkusowej barwie ozdobiona została subtelnym roślinnym motywem. Może ustawimy je na skrzyniach czy stolikach z azjatyckim wzorem i znajdą w nich miejsce kwiaty niespotykane w naszym kraju, a może będą oryginalnym akcentem w nowoczesnej aranżacji. Kolekcja Vivian na pewno znakomicie ożywi ogrody i tarasy oraz pełne naturalnego uroku domowe strefy relaksu. Osłonki wyposażone zostały w funkcjonalne wyjmowane zatyczki, dostępne są w dwóch rozmiarach: misa – 24 i 36 cm, waza – 22 i 29 cm.

W materiale wykorzystano informacje o donicach i osłonkach marki Verdenia.