Główna » Domek z dziecięcych marzeń – Maria

Domek z dziecięcych marzeń – Maria

Wybudowanie własnego domu to często życiowy cel wielu dorosłych, którzy po jego zrealizowaniu mnóstwo serca i energii wkładają w to, by posiadłość była pięknie urządzona, przytulna i zadbana. Dzięki drewnianym domkom ogrodowym możemy takie doświadczenie zapewnić naszym dzieciom, oferując im przede wszystkim świetną zabawę, ale jednocześnie także sposobność aktywnego, kreatywnego spędzenia czasu oraz prawdziwą szkołę życia.

Piętrową konstrukcję Maria przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, ze względu na gabaryty i projekt trudno nazwać domkiem, jest to raczej miniatura okazałego domu. Wykonano go z sosnowego drewna, zabezpieczonego w komorach ciśnieniowych specjalnym bezchromowym impregnatem, zapewniającym długotrwałą ochronę przeciwko grzybom i owadom atakującym drewno.

Domek przeznaczony do samodzielnego montażu posiada konstrukcję modułową – większość elementów jest już częściowo zmontowana, dlatego całą budowlę łatwo i przyjemnie złożymy przy użyciu najprostszych narzędzi. Już na tym etapie warto włączyć najmłodszych do pomocy. Obserwując powstawanie domu i pomagając w miarę swoich możliwości, będą uczyć się cierpliwości, wytrwałości i współpracy. Wspólne spędzanie czasu polegające na wykonaniu konkretnego zadania służy też zacieśnianiu rodzinnych więzi, a malec uczy się, że radość i duma z otrzymanego rezultatu muszą być poprzedzone wysiłkiem i pracą. A efekt uzyskujemy naprawdę imponujący!

Maria to przykład małej architektury ogrodowej dla dzieci wyróżniający się nie tylko niepospolitymi gabarytami, ale i wyjątkową urodą, a charakterystycznymi cechami modelu są dwie wspaniałe lukarny na poddaszu, komin i papa na dachu. Domek zakupujemy w wersji naturalnej, ale możemy pomalować go w dowolny sposób wszystkimi farbami przeznaczonymi do drewna na wolnym powietrzu. Wybór koloru i ewentualnych dekoracji to doskonała okazja do uczenia najmłodszych podejmowania ważnych, „dorosłych” decyzji. Domek o łącznej powierzchni blisko 5,5 m2 z łatwością pomieści dziecięcy stolik, krzesła, półki na książki oraz zabawkowe wyposażenie kuchni. Jego wyjątkową część stanowi antresola, na którą prowadzi bezpieczna drabinka. Maluch może uczynić z antresoli swoją sekretną kryjówkę lub urocze miejsce do odpoczynku i marzeń.

Maria to nie tylko propozycja ciekawego, kreatywnego spędzenia czasu samotnie lub z rówieśnikami, ale też wspaniała możliwość przyzwyczajania dzieci do różnych obowiązków, na przykład utrzymania porządku w swoim „królestwie”. Domek posiada w zestawie również cztery drewniane donice na kwiaty do zamontowania przy oknach na niższym poziomie. To również doskonała sposobność uczenia dzieci kontaktu z przyrodą, wrażliwości na piękno natury i odpowiedzialności za to, czym się opiekujemy, nawet jeśli są to tylko kwiatki. Pozwólmy naszym pociechom, by uczestniczyły w sadzeniu roślin, obserwowały ich wzrost i rozwój, dbały o ich nawodnienie. By poczuły, ile radości daje posiadanie realnego, a nie wirtualnego własnego domu i uprawa prawdziwych kwiatów, co jest bezcenne wobec coraz powszechniejszej nadmiernej obecności w życiu dzieci elektronicznych gadżetów.

Dla nas dorosłych zakup ogrodowego domku oznacza nie tylko radość i wdzięczność dzieci, ich rozwój i aktywnie spędzony czas. Maria ze względu na swoją estetykę to także wyjątkowa ozdoba przydomowego ogrodu lub działki.

Podziel się: