Główna » Co styl wnętrza mówi o jego mieszkańcach?

Co styl wnętrza mówi o jego mieszkańcach?

dekoracje-do-domu

Na pewno każdy z odbiorców tego tekstu nieraz doświadczył pewnych odczuć przekraczając próg domu swoich klientów, znajomych, dalszej rodziny. Jest to pewnego rodzaju „pierwsze wrażenie”, którego nie można zmienić, które zostaje na stałe. To pierwsze wrażenie mówi nam, czy dom jest ciepły, rodzinny, czy raczej oschły, odpychający. Bardzo trudno stwierdzić, czy to sam wystrój oddziałuje na ludzi, czy ludzie oddziałują na wystrój. Z pewnością wszystko razem tworzy właśnie ten styl, to w jaki sposób odbieramy dom. Zarówno kolorystyka, jak i rodzaje tkanin, rodzaje materiałów na ścianie, podłogi a nawet dekoracje do domu. Wszystko to sprawia, że dom albo jest przytulny albo i nie.

Na pewno styl, aranżacja wnętrza w pełni odzwierciedla zainteresowania, charakter lokatorów. Obserwując kolejne pomieszczenia, ich kolory, połączenia poszczególnych elementów możemy dość szybko wyrobić sobie pewnego rodzaju opinię na ich temat. Znawcy potrafią na pierwszy rzut oka ocenić, czy mają do czynienia z minimalistami, miłośnikami odważnych rozwiązań albo też osobami chętnie powracającymi do przeszłości. Najpopularniejszy jest oczywiście styl nowoczesny. Idealny dla osób ceniących komfort i funkcjonalność. Najbardziej charakterystyczne elementy, to otwarte przestrzenie, niewielka liczba ścian działowych, duże okna, dużo światła, minimalistycznie dobrane dekoracje do domu a także meble o klasycznych kształtach. Jasne drewno, przeszklenia, to wszystko determinuje styl nowoczesny.

Swoistym zaprzeczeniem tego stylu jest styl glamour. Idealny dla miłośników luksusu, osób z wyobraźnią, pomysłami. Przepych, bogactwo, dużo dekoracji do domu, wszystko to, co zmieni wygląd mieszkania. Dominuje oczywiście wyrazista kolorystyka, czerń, biel, fiolety, róże, srebro, błyszczące tkaniny. W tym wypadu kluczowe są dodatki, czyli odpowiednio dobrane dekoracje do domu, lustra, żyrandole i wiele innych. To wszystko oczywiście można kupić w modnych sklepach, mających dekoracje odpowiednie do danego stylu.

Jak więc widzimy, domy można stylizować na różne sposoby. Każdy znajdzie dla siebie takie elementy, taki styl, który będzie mu w pełni odpowiadał. Trzeba jednak pamiętać, by wszystko urządzać ze smakiem. Wybierać jeden styl, jedną kolorystykę, jedne dodatki. Dzięki temu całość będzie prezentowała się odpowiednio. Mieszkanie ma służyć, jako azyl, także każdy powinien zadbać o to, by mieszkało mu się dobrze a zarazem gustownie. Szczególnie, że w sieci znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań i podpowiedzi dotyczących urządzania mieszkania.

Podziel się: