Inspiracje

Balustrady ze stali nierdzewnej. Czemu warto je wybrać?

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły ogromną popularność. Dlaczego tak się dzieje? Jakie zalety czynią z nich dobre rozwiązanie?

  1. Balustrady z nierdzewki – zalety

  2. Barierki balkonowe – rodzaje stali

  3. Elementy balustrad systemowych

Na rynku dostępne są balustrady wykonane z różnych materiałów. Producenci barierek i poręczy stosują między innymi drewno (w tym znane ze swojej wytrzymałości gatunki egzotyczne), kamień i wszelkiego typu metale. Wśród tych ostatnich obecnie prym wiedzie stal nierdzewna. Nie powinno to jednak dziwić, bo balustrady ze stali nierdzewnej mają wiele zalet, które sprawiają, że bez obaw można stosować je w różnych warunkach i dopasować do najróżniejszych architektonicznych wizji. Czym jednak wyróżniają się balustrady nierdzewne?

Balustrady z nierdzewki – zalety

Jak sama nazwa wskazuje, balustrady z nierdzewki są odporne na korozję. Oznacza to, że mogą być montowana na zewnątrz, a także w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność. Są świetnym rozwiązaniem w łazienkach (można za ich pomocą przystosować wnętrze do potrzeb osób niepełnosprawnych), na basenach lub klatkach schodowych – także tych nieogrzewanych. Kolejna zaleta balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej to ich atrakcyjny wygląd. Materiał ten wyróżnia łatwość obróbki. Bez problemu można z niej uzyskać właściwie dowolne kształty, które świetnie sprawdzą się w różnych miejscach. Ze względu na błyszczącą, metaliczną powierzchnię, szczególnie dobrze sprawdzą się w połączeniu z nowoczesną architekturą.

Balustrady ze stali nierdzewnej

Barierki balkonowe – rodzaje stali

Rodzaje stali, z której wykonuje się barierki balkonowe czy poręcze można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to zwykła stal nierdzewna, która doskonale sprawdza się wewnątrz domów, na basenach, a także na tarasach na terenach niezurbanizowanych. Jeśli jednak balustrady balkonowe narażone są na wpływ substancji żrących – na przykład w zakładach przemysłowych lub na obszarach o znacznym zanieczyszczeniu środowiska – dużo lepszym rozwiązaniem okażą się z balustrady wykonane ze stali kwasoodpornej, czyli stopów takich jak V4A, 1.4571 i AISI 316.

Elementy balustrad systemowych

Balustrady ze stali nierdzewnej mogą być wykonywane na zamówienie, z myślą o konkretnej realizacji. Takie rozwiązanie nie należy jednak do najtańszych. Dużo tańszym, a równie efektywnym wyjściem będzie wybór systemów wykorzystujących elementy balustrad, które można ze sobą łączyć tak, by osiągnąć zaplanowany efekt. Elementy takie jak poręcze, słupki czy uchwyty umożliwiające montaż przeszkleń najlepiej kupić od firmy specjalizującej się w dystrybucji i zakładaniu takich balustrad.

Materiał zewnętrzny

Polecamy również..