Jak wybrać idealne drzwi?

Urządzając wnętrza musimy dopasować wszystkie elementy do siebie tak, aby tworzyły spójną całość. Liczy się każdy element wystroju: meble, dodatki, akcesoria, a także drzwi. Powinny komponować się ze stylem całego mieszkania. Aby urządzić idealne wnętrze w łatwy i wygodny sposób, warto zastanowić się nad wykorzystaniem alternatywy, jaką jest ościeżnica regulowana. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnych drzwi.

Ościeżnica regulowana

Jest to duże ułatwienie podczas aranżacji wnętrz. Niezależnie od grubości ścian, pomoże w łatwej instalacji drzwi. Ościeżnica regulowana to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w starych kamienicach lub blokach, w których grubość ścian nie zawsze jest taka sama, jak w nowoczesnych projektach mieszkaniowych.

Jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z zamontowaniem drzwi, a także ryzyka dodatkowych kosztów, warto przemyśleć jej zakup. Montaż takiej ościeżnicy jest dużo łatwiejszy niż ościeżnicy stałej, a wygląd z łatwością dopasujesz do stylu wybranych przez ciebie drzwi, a także całego wnętrza.

O czym pamiętać?

Rynek oferuje wiele możliwości. Możesz przebierać wśród materiałów, stylów i kolorów. Pamiętaj, że podstawową zasadą aranżacji wnętrz jest estetyka, konsekwencja oraz funkcjonalność.

Kieruj się wyglądem oraz trwałością. Drzwi powinny ładnie wyglądać, lecz także być solidnie wykonane, tak aby mogły służyć ci przez lata.

Dopasuj kolor i styl drzwi do wystroju całego mieszkania, nie tylko jednego pomieszczenia. Możesz wybrać kolor drzwi zbliżony do koloru mebli. Będą wówczas tworzyły estetyczną całość.

Drzwi powinny być jednakowe albo we wszystkich pomieszczeniach, albo chociaż na danym poziomie domu.

Zwróć uwagę na oświetlenie pomieszczenia. Jeśli jest w nim ciemno, ciekawym rozwiązaniem mogą być drzwi z elementami szkła, które dodatkowo przepuszczają światło. Pamiętaj, że także metal i powierzchnie lustrzane pomogą oświetlić wnętrze.

Drzwi powinny zapewniać ciszę. Wybierz te, które zrobione są z porządnej jakości materiałów, tak aby umożliwiły ci spokojny sen i odpoczynek.

Jeśli twoje mieszkanie jest niewielkie, przemyśl montaż drzwi przesuwnych, dzięki którym możesz zaoszczędzić sporo miejsca.

Drzwi mogą być wykonane w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu, ze zdobieniami lub nie. Zastanów się nad tym, jaki efekt chcesz uzyskać.

Najczęściej wybierane są drzwi wykonane z drewna lub płyty MDF. Drewno to uniwersalny materiał, który idealnie pasuje do większości wnętrz.

Pamiętaj, że istotny jest także wybór klamki do drzwi. Powinna być ładna, funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Wybierz taki sam model do wszystkich drzwi wewnętrznych.

Wybór odpowiednich drzwi nie tylko wpływa na wystrój całego mieszkania, lecz także twój komfort. Drzwi powinny być atrakcyjne wizualnie, wygodne w użytkowaniu oraz praktyczne. Korzystaj z usług sprawdzonych producentów, dzięki czemu zyskasz pewność, że twoje drzwi są wyrobem o dobrej jakości.

 jak-wybrac-idealne-drzwi