Tkanina w roli głównej

Aranżacja wnętrza na nowo nie zawsze musi oznaczać generalny remont i wymianę wszystkich mebli. Wygląd naszego domu czy mieszkania możemy zupełnie odmienić również za pomocą tkanin, dodatków czy akcesoriów. Wprowadzając do wnętrza nowe zasłony, tkaniny obiciowe czy kilka kolorowych poduch ocieplimy je i uzyskamy pożądany przez nas efekt – stosując ciekawe i klimatyczne materiały, łatwo i szybko odmienimy całkowicie wygląd naszego wnętrza.

Tkaniny od zawsze ocieplały i tworzyły klimat we wnętrzach, zaspokajając w ten sposób potrzebę posiadania przez nas pięknych przedmiotów. Obecnie mamy bardzo duże możliwości w aranżacji wnętrz, gdyż oferowane na rynku tkaniny możemy dostać w niezliczonej liczbie kolorów, wzorów i struktur. Ich rola zdecydowanie poszerzyła się i stwarza nam duże pole do popisu w aranżacji wnętrz. Nie patrzymy już tylko na wygląd tkaniny we wnętrzu, ale także na jej funkcjonalność. Polacy coraz częściej oprócz tkanin ładnych, wybierają także tkaniny funkcjonalne, które wyrażają się przede wszystkim w łatwości czyszczenia, nie zapominając przy tym o wyznaczeniu trendów w zakresie wzornictwa materiałów obiciowych i dekoracyjnychmówi Agata Rak, kierownik rozwoju i komunikacji marketingowej Grupy Fargotex.

Wybór odpowiedniej tkaniny do wnętrza to już nie tylko sam kolor czy wzór. Możemy także skupić się na jej właściwościach, zastosowaniu, a także designie. Obecne trendy w dekoracji wnętrz przywracają tkaninie należną jej rangę. To właśnie odpowiednio dobrana tkanina tworzy nastrój we wnętrzu, daje poczucie komfortu i ciepła. Do wyboru mamy tkaniny, które są multifunkcyjne, czyli skupiają w sobie esencję designu, innowacje i niezwykły komfort użytkowania – dodaje Agata Rak.

Dzisiejszy rynek tkanin to także przenikanie się świata mody ze światem designu i projektowania wnętrz. Coraz częściej spotykamy się z firmami i domami mody, które oprócz projektowania mody zajmują się projektowaniem rzeczy do domu takich jak dodatki, meble, tkaniny czy nawet całe projekty mieszkań. Przykładem jest chociażby projektant Maciej Zień, któremu zarówno świat mody, jak i designu nie jest obcy – Kiedy mamy przyjemny kaszmirowy płaszcz, zaczynamy marzyć o tym, by mieć może gdzieś kanapę, poduszkę też o podobnym dotyku. Albo na odwrót. To najlepszy dowód na to, jak blisko są te dwa światy – mówi Maciej Zień, projektant mody, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zatem jak widać obecne trendy w modzie to także trendy w aranżacji wnętrz. I podobnie jak ubrania – dziś tkanina spełnia zarówno funkcjonalną jak i estetyczną rolę. Do tego kolekcję tkanin często tworzone są tak, aby z jednej kolekcji stworzyć spójną całość we wnętrzu. I taka jest chociażby kolekcja Exclusive Edition firmy Fargotex Group, która w najlepszy sposób reprezentuje kompleksowość oferty firmy. Przy użyciu tkanin wyłącznie z tej kolekcji, mamy możliwość aranżacji wielu, niepowtarzalnych wnętrz. Wszystko dzięki zaprojektowaniu tkanin według siedmiu linii kolorystycznych, bogatych w różnorodne struktury oraz właściwości. W skład tej kolekcji wchodzą zarówno materiały obiciowe, jak i tkaniny dekoracyjne. Kolory, wzornictwo oraz struktury poszczególnych tkanin stanowią logiczną całość, dzięki czemu stymulują kreatywność i pobudzają wyobraźnię w wyjątkowych, ponadczasowych wnętrzach, które są nie tylko piękne wzorniczo, ale także niezwykle użyteczne i trwałe.

Bon_Voyage_Fargotex Flaxo_Fargotex Forest_Story_Fargotex Supernova_Fargotex