Pierwsze święta w nowym domu? Sprawdź, jak je przygotować

To pierwsze święta po kupnie mieszkania albo domu? Właśnie poszliście na swoje i chcecie urządzić wigilijną kolację dla całej rodziny? Aby uniknąć świątecznej „wtopy”, najlepiej zacząć wszystko planować ze znacznym wyprzedzeniem. Szczególnie, jeśli wyprawiasz święta pierwszy raz, upewnij się, że wszystko dobrze zorganizowałaś. Sprawdź, jak uniknąć stresu i wielogodzinnych przygotowań.

Gdzie robić zakupy?

Nie każdy jest wielbicielem robienia sprawunków w okresie przedświątecznym. Jeśli należysz do osób, które dostają lekkiego ataku paniki na samą myśl przebywania wśród tysięcy osób, szukających perfekcyjnego karpia oraz idealnych prezentów, zrób zakupy w sklepie online.

Możesz wybierać wśród oferty wielu sklepów, na przykład Auchan, Alma albo Frisco. Opinie zadowolonych klientów i liczne rankingi, w których e-sklepy są poddawane regularnym ocenom, świadczą jednoznacznie o tym, że w Internecie możesz kupić już nie tylko ubrania i sprzęty do domu, ale i artykuły spożywcze.

Jak wybrać dobry sklep?

Podczas wyboru odpowiedniego sprzedawcy zawsze kieruj się komentarzami, którzy w sieci zostawili jego poprzedni klienci. Jeśli korzystasz na przykład z serwisu Allegro, kupuj tylko u zaufanych sprzedawców, którzy nie mają wielu negatywnych komentarzy. Robiąc zakupy spożywcze, kieruj się rankingami najlepszych e-sklepów.

W tegorocznym najlepiej wypadły Alma, Auchan oraz Frisco. Opinie i oceny w takim plebiscycie są wystawiane na podstawie kilku kategorii, jak na przykład jakość, dostępność czy sposób zapakowania towarów. W tych kategoriach dobre noty dostało Frisco, opinie na temat elastyczności dostawy były najlepsze dla sklepów Frisco oraz Piotr i Paweł, a najwięcej form płatności oferują Frisco i Alma.

Jeśli jesteś tradycjonalistką, możesz także zrobić zakupy w tradycyjnym supermarkecie. Wybierz jednak ten, który dobrze znasz, w przeciwnym razie będziesz błądzić po sklepowych alejkach w poszukiwaniu potrzebnych artykułów.

Co kupić?

Zastanów się, co chcesz ugotować i ilu gości chcesz zaprosić. Jako świeżo upieczona pani domu musisz mieć na uwadze każdą ewentualność, dlatego lepiej przyrządzić odrobinę więcej potraw niż ryzykować, że zabraknie jedzenia.

Oprócz zakupów spożywczych zadbaj o to, aby nabyć kilka miłych dodatków, dzięki którym w twoim mieszkaniu zapanuje świąteczny nastrój. Ciepłe światło świec, lampki choinkowe, jemioła oraz dźwięk kolęd nadadzą wnętrzu wyjątkowy, świąteczny charakter. Możesz także kupić śnieg w sprayu i udekorować okna świątecznymi, zimowymi wzorami.

Zaangażuj całą rodzinę!

To Ty wyprawiasz święta, ale nie zapomnij, że każdy gość także może przynieść przyrządzone przez siebie danie albo ciasto. W ten sposób podzielicie się pracą, a Ty nie będziesz się stresować, że nie zdążysz wszystkiego ugotować samodzielnie. Do przedświątecznego sprzątania albo ubierania choinki z łatwością zaangażujesz dzieci lub partnera. Unikaj sytuacji, gdy sama odpowiadasz za wszystko od „a” do „z”.