Kupujemy odkurzacz! – poradnik

Pozornie, zakup odkurzacza jest mało skomplikowanym zadaniem. Jeśli jednak przez długi czas nie śledziłaś nowinek technicznych, oferta elektromarketów może cię zaskoczyć. W sklepach znajdziesz nie tylko znane ci dobrze modele wsysające kurz do wymienialnych worków, ale także wiele innych urządzeń – na przykład samojezdne roboty oraz urządzenia, które wessany kurz zamieniają w czyste powietrze.

Jeśli nazwy Powerbot, odkurzacz bezworkowy, czy odkurzacz cyklonowy nic ci nie mówią, przed wizytą w sklepie koniecznie przeczytaj ten poradnik! Szczególnie, jeśli masz małe dzieci, zwierzęta, bądź też mieszkanie o dużej powierzchni, nowoczesne urządzenia do sprzątania mogą bardzo uprościć ci życie.

Odkurzacz samojezdny – idealny do dużych powierzchni

Obecnie w sklepach znajdziesz ciche urządzenia, które wystarczy włączyć, aby same odkurzyły mieszkanie. Praca takiego odkurzacza nie wymaga nawet twojej obecności w domu, zatem możesz nastawić maszynę, a po jakimś czasie wrócić do czystego mieszkania. Brzmi nieprawdopodobnie? Takie możliwości mają na przykład odkurzacze Samsung Powerbot, które posiadają bardzo dużą siłę ssącą oraz duże koła, dzięki którym są w stanie pokonać nawet wysokie progi.

Odkurzacze Samsung mają także kilka innych ciekawych funkcjonalności – możesz na przykład z wykorzystaniem światła lasera, pokazać robotowi obszar, który ma posprzątać. Producent chwali się też, że dzięki potężnemu silnikowi, odkurzacze Samsung Powerbot mają nawet 60 razy większą siłę ssącą niż podobne produkty.

Inną ciekawą propozycją odkurzających robotów są produkty Philips, wyposażone w funkcje samodzielnego powrotu do bazy w celu naładowania oraz możliwość zaplanowania sprzątania w skali całego tygodnia. Dzięki aż 6 czujnikom na podczerwień, odkurzacz łatwo omija przeszkody i sprząta całą powierzchnię podłogi.

Odkurzacz cyklonowy – idealny dla alergików

Odkurzacz bezworkowy, inaczej nazywany odkurzaczem cyklonowym, to urządzenie które ułatwi nie tylko codzienne sprzątanie, ale i zapobiegnie występowaniu uczuleń u alergików. W czasie pracy urządzenia, brud i kurz są zasysane w taki sam sposób, jak to się dzieje z wykorzystaniem tradycyjnego odkurzacza. Następnie jednak, dzięki działaniu siły odśrodkowej, wytwarzanej za pomocą ruchu wirowego, zanieczyszczenia są wydmuchiwane z odkurzacza jako czyste powietrze.

Taki sprzęt nie wymaga zmiany papierowych worków. Co istotne, poziom zapełnienia pojemnika nie ma najmniejszego wpływu na siłę ssącą. Po zakończeniu sprzątania wnętrze odkurzacza można przeczyścić. To doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię, gdyż w ten sposób pozbywasz się alergenów natychmiast po zakończeniu sprzątania. Odkurzacze cyklonowe często wyposażone są w dodatkowe akcesoria, na przykład szczotki do sprzątania sierści zwierząt. Taki sprzęt znajdziesz w ofercie niemal każdej firmy produkującej małe AGD. W ubiegłym roku największą popularnością cieszyły się odkurzacze Samsung, Amica oraz Zelmer. 1

 

 


1  https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-odkurzaczy-najlepszy-odkurzacz-top-10-najlepszych-modeli/1221/