Przejdź do treści
Główna » Elewacyjna energooszczędność i ekologiczność, czyli budować z głową

Elewacyjna energooszczędność i ekologiczność, czyli budować z głową

Priorytetem w budownictwie ostatnich lat stała się moda na ekologię i energooszczędność. Szybka i prosta budowa, a w następstwie zdrowy, odpowiedni mikroklimat oraz niskie rachunki za ogrzewanie to cechy pożądane przez budowlanych inwestorów.

Zbudowanie domu, który będzie energooszczędny i przy tym ekonomiczny możliwe jest do uzyskania dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych. Dobrze dobrane gwarantują doskonałą izolację ścian i bardzo niski współczynnik przenikania ciepła

Ekologiczność na miarę XXI wieku. Stosowanie naturalnych pustaków ceramicznych czy też cegieł elewacyjnych do wznoszenia ścian jest przyjazne nie tylko ludziom, ale i środowisku. Wypalane z gliny, najbardziej ekologicznego materiału, nie zawierają szkodliwych dla zdrowia elementów takich jak np. metale ciężkie i są przy tym wytrzymałe oraz ognioodporne. Dzięki temu elewacje z cegły przez długie lata gwarantują budynkowi zdrowy, naturalny mikroklimat.

Wykorzystywanie pustaków ceramicznych w budowie domu zapewnia jego długowieczność i stabilność. Fasada wykonana z cegieł elewacyjnych jest wytrzymała i odporna na szkodliwe działania czynników zewnętrznych. Poza tym zwykle nie potrzebuje ona zabiegów konserwacyjnych, co jest niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego i dla budżetu właściciela budynku. Ponadto elewacji z cegły nie trzeba czyścić, malować, ani uzupełniać.

Energooszczędność, której nie można wykluczyć. Sprzymierzeńcem w boju o niskie rachunki za ogrzewanie w budynkach mieszkalnych są odpowiednie materiały budowlane oraz rozwiązania konstrukcyjne, które zagwarantują mniejszą utratę energii i zatrzymanie ciepła wewnątrz domu. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne posiadają pustaki ceramiczne Keraterm. Ich porowata struktura stanowi doskonałą izolację. Te do budowy ścian działowych lub ścian zewnętrznych w ekonomicznym wariancie wymagają, co najmniej 10 cm grubości warstwy termoizolacyjnej wykonanej z waty mineralnej lub styropianu. Ale już dla otynkowanej ściany z materiałem budowlanym Keraterm o szerokości 44 cm, współczynnik przenikania ciepła wynosi U≤293 W/m2K i takie ściany nie wymagają dodatkowej izolacji cieplnej.

Warto pamiętać, że materiały ekologiczne i energooszczędne zapewniające ochronę i komfort warto zastosować na całej powierzchni budynku. Bowiem naturalność jest mile widziana w całej jego krasie, a samo ciepło nie ucieka tylko przez ściany, ale również przez dach i fundamenty.

DOM MODNY